WhatsApp’ta Durumlara Gizlice Bakma Yöntemi 2023

WhatsApp’taki durumlar olarak bilinen hikayeler özelliği kullanıcıların rehberlerinde kayıtlı olan herkesle içerikler paylaşmasını sağlayan bir özelliktir. Ancak, bazen bir durum güncellemesi paylaşıldığında, içeriği görmeden önce kişinin hikayesine baktığınızı bilmesini istemeyebilirsiniz. Bu durumda, WhatsApp durumunu gizlice kontrol etmenizi sağlayacak bazı pratik yöntemler mevcuttur. İşte WhatsApp durumuna gizlice bakmanın yollarını derledik.

Okundu Bilgisi Ayarlarını Kullanmak

Whatsapp ayarlarında gizlilik kısmında bulunan mavi tik özelliğini kapattığınızda başkasının durumlarına baktığınızda bu karşı tarafa bildirilmeyecektir.

whatsapp okundu bilgisi mavi tik kapatma

Burada dikkat etmeniz gereken tek şey bu özelliği kapattığınız sürece herhangi birinden gelen bir konuşmaya girdiğinizde bu konuşmadaki mesajların da mavi tik olmayıp sabit kalacağı ve o an konuştuğunuz kişinin mavi tik özelliğini kapattığınızı anlayacağıdır.

Whatsapp Durumlarının Bana Gizlendiğini Nasıl Anlarım?

Whatsapp Durumlarının Bana Gizlendiğini Nasıl Anlarım

Başka birisinin Whatsapp durumunu size gizlediğini anlayabilmenin tek yolu, o kişinin durumlarını görebilen başka birinden durum paylaşıldığının teyidini alıp sizin paylaşılan durumlara baktığınızda o durumun paylaşıldığını göremiyor olmanızdır.

İlginizi Çekebilir: Whatsapp Hikayelerini SS Alınca Bildirim Gider mi?

Whatsapp Hikayelerinizi Belli Kişilerin Görmesini Sağlamak

Whatsapp Hikayelerinizi Belli Kişilerin Görmesini Sağlamak
London, UK – July 31, 2018: The buttons of WhatsApp, Facebook, Twitter and other apps on the screen of an iPhone.

WhatsApp, durum güncellemelerini gizli tutmanızı sağlayan özel gizlilik ayarları sunar. Bu ayarları kullanarak, başkalarının durum güncellemelerinizi görmesini engelleyebilirsiniz. Ayarları değiştirmek için;

  • WhatsApp uygulamasını açın
  • Ayarlar menüsüne gidin
  • Gizlilik seçeneğine dokunun.

Ardından, Durum bölümüne gidin ve “Kimlerin Görebileceğini Seçin” seçeneğine dokunun. Burada, durum güncellemelerinizi görmesini istediğiniz kişileri seçebilir veya kimseye göstermemek için “Kimse” seçeneğini seçebilirsiniz.

WhatsApp durumlarına gizlice bakma yöntemleri, bazen içerikleri görmeden önce kişilere fark ettirilmek istemediğimiz durumlarda son derece kullanışlı olabilir. Yukarıda paylaşılan yöntemlerle, durumları gizlice kontrol edebilir ve istediğiniz şekilde gizlilik sağlayabilirsiniz. Ancak, diğer kişilerin mahremiyetini ihlal etmeden ve izinsiz olarak kişisel bilgilere erişmeden bu yöntemleri kullanmanız önemlidir.

Bir Cevap Yazın