Telefonun Tamamında Karanlık Mod Kullanma (Android)

Özellikle gece kullanımında telefonun göz yormaması için kullanılan karanlık mod maalesef ki Android cihazlarda bazı uygulamalarla sınırlı kalmaktadır. Bunun yanı sıra gece modu olarak da adlandırılan bu özelliğin telefonun tamamında kullanılabilmesi için birkaç ek işlem yapılması gerekebilmektedir.

Telefonun Tamamında Karanlık Mod Kullanmak

Telefonun Tamamında Karanlık Mod Kullanmak

Öncelikle bu işlem için cihazınız Android 10’dan eski bir sürümse üçüncü parti uygulamalara ihtiyacınız olacaktır. Bunun sebebi bu özelliğin eski Android sürümleri için Google tarafından gönderilmemiş olmasıdır. Bu işlem için önerimiz Dark Mode From Night uygulamasını indirip kurmanız olacaktır. Uygulamaya giriş yapmanızın ardından çok sade bir arayüzle karşılaşacak olup çok kısa sürede kullanımını çözebilirsiniz.

Bildirim Panelinde Karanlık Mod Kullanmak

Her ne kadar telefonun tamamında karanlık mod kullanma özelliğini açmış olsak da bu özellik bazı cihazlarda bildirim panelini kapsamamaktadır. Bunun için de Material Shade isimli başka bir uygulama daha indirmeniz gerekecektir. Bu uygulamanın ayarları biraz daha karmaşık olmasına rağmen karanlık modu desteklemektedir.

Bildirim Panelinde Karanlık Mod Kullanmak

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra bildirim ayarları ve erişilebilirlik ayarları üzerinden uygulamaya izin vermek gerekmektedir. Uygulamayı aktif etmek istediğinizde bunları nasıl yapacağınız gösterilmekle birlikte üstteki videomuzda da detaylı olarak anlatılmıştır.

Üçüncü Parti Karanlık Mod Uygulamalarının Faydaları

Instagram, Whatsapp gibi uygulamalarda her ne kadar karanlık mod desteği olsa da teker teker hepsinin ayarlarını gece, gündüz modu olarak değiştirmektense tek bir yerden tüm uygulamaların rengini değiştirebilme imkanı verir ve otomatik olarak belli saatlerde telefonunuzu gece moduna almanıza imkan sağlar.

Bir Cevap Yazın