Instagram Reels İzleyenleri Görme – Videoları İzleyenler

Instagram‘da paylaştığımız içeriklerin kimlere ulaştığını ve ne kadar ulaştığını belli bir seviyeye kadar görme imkanımız bulunuyor. Bunlardan bazılarını istatistik araçlarıyla bazıları da direkt Instagram’ın kendi özellikleri sayesinde görebiliyoruz. Yeni eklenen reels özelliğindeyse istatistikler yeni eklendiği için kullanıcıların aklında Reels’te izleyenler nasıl görünür gibi soru işaretleri oluşabiliyor.

Instagram Reels’i İzleyenleri Görme

Instagram Reels'i Kimin İzlediğini Görme

Bunun için öncelikle hesabımızda bir reels paylaşımı yapmış olmamız gerekiyor. Ardından profilimizde bir reels sekmesi oluşacaktır. Çektiğimiz yeni reels’ler bu sekmede toplanıyor ve istersen profil ana sayfamızdan kalkmalarını sağlayabiliyoruz. Bu sekmeye geldiğimizde ise Instagram bize reelsi izleyenleri görme imkanı sunuyor.

Instagram Reels'i İzleyenleri Görme

Gördüğünüz gibi reels sekmesine geçtiğimizde tüm reels’lerin sol alt kısmında reelsi izleyenleri görebiliyoruz.

Instagram IGTV İzleyenler Nasıl Görünür?

Tıpkı Reels’te olduğu gibi IGTV’de de profilimizde ayrı bir sekme bulunmaktadır. Bu sekmeye geçtikten sonra tıpkı reelsi izleyenleri görebilirdiğimiz gibi IGTV videolarını izleyenleri de görebilmekteyiz.

Instagram İzlediğim Video Görünür mü?

Normal izlenmelerin yanı sıra reels videolarında story’den izlenme özelliği vardır. Hem IGTV videoları hem de reels videolar story’e eklenebiliyor olsa da reels’leri hikayeye eklemeniz durumunda hikayeyi izleyenler reels videosunu da izlemiş sayılmaktadır. Bu sebeple herhangi birinin story’sini izlerken aslında reels videosunu da izlemiş sayılırsınız. Ancak reels istatistikleri kısmında direkt olarak sizin izlediğinizi göremezler. Sadece hikayeye baktığınızı görebilirler. Instagram’da hikayeye bakanlar zaten kaç kişinin baktığına tıklandığında direkt olarak görünmektedir.

Bir Cevap Yazın