YouTube Katıl Butonu Nasıl Açılır?

YouTube’un iş ortakları için yakın zamanda getirdiği özelliklerden biri olan “katıl butonu” sayesinde YouTube kanalları abonelerine ücretli üyelikler sunabiliyorlar. Bu özellik hem kullanıcıların sevdikleri kanallardan daha fazla içeriğe ulaşabilmelerine hem de YouTube kanallarının alternatif bir gelir kanalına sahip olmasına imkan sağlıyor. Ancak bu özellik henüz tüm YouTube kanalları için kullanılabilir değil. Konu hakkında sık sorulan soruları derledik.

Youtube Katıl Butonu Kaç Abonede Açılır?

Bir YouTube kanalının abonelerine üyelikler sunabilmek için 30.000 aboneye sahip olması gerekmektedir. Ancak YouTube’un sağladığı tüm özelliklerde genellikle sınırın altında olmasına rağmen uygun olan kullanıcılar da olmaktadır. Bu özellik de 30.000’e yaklaşan kullanıcılarda tam olarak sınıra ulaşmadan açılmış olabilir ya da videolarının izlenme oranı özellikle abonelerinden gelen kanallarda daha erken bu özelliğe erişim sağlanabilir.

YouTube Katıl Butonu Paralı mı?

Bu sorunun cevabı kim olduğunuza göre değişir. YouTube’da yayın yapmak isteyen bir Youtubersanız bu özellik için para ödemeniz gerekmez ancak bir kanalda bulunan katıl butonuna tıklamak isteyen bir aboneyseniz katıl butonu paralıdır.

YouTube Katıl Butonu Nasıl Açılır?

Bizim şu an 70.000 abonemiz olduğu için şartları sağlıyoruz bu sayede ayarları olduğu gibi gösterebileceğiz. Öncelikle Youtube’da katıl butonunu açmak için Youtube Studio’ya giriş yapıp sol menüde bulunan “para kazanma” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Ardından üstteki “üyelikler” sekmesine tıklayarak katıl butonu için gerekli ayarların olduğu sayfaya ulaşabilirsiniz.

YouTube Katıl Butonu Nasıl Açılır?

Üyelikler kısmında Youtube sizden katıl butonuna tıklayarak abone olacak kullanıcılara sunacağınız avantajları belirlemenizi ister. Bunlar arasında özel içeriklerle birlikte tanıtım içeriğini hazırlama, abone kullanıcılara yorumlarda sağlanacak simgeleri oluşturma gibi içerikler bulunuyor.

Youtube Katıl Butonu Ne Kadar Kazandırıyor

Bu da bir örnek olarak üyelik tekliflerini oluşturma kısmında Youtube’un sunduğu ve üyelik paketlerini sağlamamızı istediği alan.

YouTube Katıl Butonu Paralı mı

Youtube Katıl Butonu Ne Kadar Kazandırıyor?

Biz katıl butonunu açabilecek durumda olmamıza rağmen butonu aktif etmeyi tercih etmiyoruz. Bunun sebebiyse içeriklerimizin belli bir hayran kitlesine değil de internette arama motorlarından gelen kullanıcılara yönelik olmasıdır. Örneğin bizi takip eden bir kullanıcının sırf bu yüzden “YouTube Katıl Butonu Nasıl Açılır” içeriğine bakma oranı düşüktür ve bu içeriğe çoğunluk olarak bizi henüz tanımayan yeni kullanıcılar bakacaktır. Tüm içeriklerimiz bu durumda olduğu için abonemiz çok olmasına rağmen yeni içeriklerimize en başta talep düşük olmaktadır. Kaldı ki parayla sunulan bir içeriğe talep hepsinden çok daha az olacaktır.

Youtuberların ne kadar kazandığı da işte bu durumla ilgilidir. Tamamen hayran kitlesine sahip ve etkileyici içerikler üreten bir kanalsanız sadece katıl butonundaki beş liralık paketten bile binlerce lira gelir elde edebilirsiniz. İdeal hayran kitlesi yakalamış durumda 70.000 takipçili hesabın aylık geliri Youtube kanalınızdan gelen reklam içerikleriyle birlikte en kötü ihtimalle 10.000 liraya yaklaşabilir.

Bir Cevap Yazın