İnstagram Parçalı Fotoğraf Nasıl Yapılır

İnstagram‘da pek sık görülmese de epey ilgi çekici bir paylaşım olan İnstagram eşit karelere bölünmüş fotoğraf paylaşımı yapmak için bilmeniz gereken bir şey var. Öncelikle resmi parçalara bölme programı bulmalısınız. Bu sayede fotoğrafınız paylaşıldığında büyütülmeden profilinizde büyük bir fotoğraf yüklenmiş gibi görünecektir.

İnstagram Parçalı Fotoğraf Uygulaması

Hem Android hem de iPhone cihazlar için kullanılabilecek olan bölünmüş fotoğraf uygulması linkine yazımızın sonundan ulaşabilirsiniz. Uygulamamızın adı 9square for Instagram olup uygulamaya dair bir inceleme yapacağız. Öncelikle uygulamayı açtığınız zaman karşınıza direkt bir fotoğraf seçme ekranı gelecektir. Fotoğrafınızı seçtikten sonra bu sayfa ile karşılaşacaksınız.

instagram bölünmüş fotoğraf oluşturma

Resmin üzerinde bulunan beyaz çizgiler fotoğrafı böleceğiniz kısımları belirler. En üstte bulunan 3×1 gibi göstergelerse yatayda ve dikeyde kaç fotoğraf ile resmin oluşturulacağını belirlemeyi sağlar. Örneğin 2×1 yapıp fotoğrafın tamamını seçtiğimizde şöyle bir görüntü elde ederiz.

instagram parçalı fotoğraf

Uygun şekilde resmi ölçeklendirdikten sonra sağ üstte bulunan CROP butonuna basarak parçaların çıktısını alabilirsiniz. Uygulamada fotoğrafları teker teker kaydetmeden paylaşma özelliği de bulunmakta. Karşınıza çıkan sayfada fotoğrafları numarasına göre sırayla paylaşarak İnstagram’da eşit parçalara bölünmüş fotoğraflar elde etmeniz mümkündür.

instagram fotoğrafları eşit ve küçük kare parçalara bölme uygulaması

Sonuç olarak paylaştığınız fotoğraflar profilinizde bu şekilde görünebilir.

instagram parçalı square photo yapma

Uygulamayı Google Play‘de indirmek için tıklayınız.

Fotoğrafı İkiye Bölme

Bu işlemler arasında en kolayı fotoğrafı ikiye bölmedir. Üstte bahsettiğimiz şekilde uygulamayı kullanarak 2×1 şeklinde kırpmak istediğiniz kısımları seçerek fotoğrafı rahatça ikiye bölebilirsiniz. İnstagram’da bölünmüş fotoğraflar paylaşmak için en kolay yöntem budur. Ayrıca ikiye bölünmüş fotoğraflar diğerleri kadar kolay bir şekilde birbirlerinden ayrılmazlar. 3×3 bir düzen yaptığınız zaman yeni bir fotoğraf ekleyince 2 fotoğraf yukarıda biri aşağıda kalacağı için düzen bozulur.

İnstagram Sayfa Düzeni Uygulaması

İnstagram’da sayfa düzeni kullanıcıların insiyatifine bırakılmış olup istenildiği gibi yönetilebilmektedir. İsterseniz İnstagram’da fotoğraf gizleyebilir isterseniz silebilirsiniz. Ayrıca fotoğraf gizleme işleminin nasıl yapıldığını da aşağıdaki videomuzdan görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın