İnstagram Doğrulama Kodu Gelmiyor Neden?

İnstagram‘ın güvenliği sağlamak için kullandığı bir yöntem olan doğrulama kodu göndererek hesap onaylama özelliği maalesef ki bazı durumlarda takılabiliyor. İnstagram güvenlik kodunun gelmemesinin sebebi genellikle İnstagram‘ın kendisinden kaynaklanmaktadır. Buna sebep olan ise İnstagram sunucularının fazla talep altında kalmasıdır. Bu sebepten dolayı sms ve mail gönderimi gecikebilmekte veya hiç gelememektedir. Bu yüzden hiçbir yöntem size kesin sonuç vermeyi garanti etmez ancak denemekten başka şansımız bulunmuyor. İşte bilinen yöntemler.

instagram güvenlik kodu gelmiyor ne yapmalıyım

İnstagram Güvenlik Kodu Gelmiyorsa Yapılabilecekler

Yapabiliyorsanız bu yöntemleri denemeniz sorunu çözmenize yardımcı olabilir;

  • İnstagram uygulama verilerini temizlemek. (Ayarlar > uygulamalar > İnstagram – yapamıyorsanız uygulamayı silip tekrar indrebilirsiniz.)
  • İnternet bağlantınızı değiştirmek (mobil veriden wifi’ye geçmek ya da VPN kullanmak gibi)
  • Telefonu kapatıp açmak.
  • Bilgisayar kullanıyorsanız tarayıcı geçmişini önbellekler ile birlikte temizlemek.
  • Birkaç saat beklemek (sunucu yoğunluğunun geçmesi için)
  • Bu işlemlerin ardından çok yüksek bir ihtimalle İnstagram doğrulama kodu size ulaşacaktır.

İnstagram Güvenlik Kodu Nasıl Kaldırılır

İnstagram Güvenlik Kodu Nasıl Kaldırılır

Eğer güvenlik kodu olarak kast ettiğiniz hesabınıza her giriş yaptığınızda SMS onayı istenmesiyse bu durumda yapmanız gereken hesabınıza giriş yaptıktan sonra İnstagram ayarlarına gidip oradan bulunan “iki faktörlü doğrulama” seçeneğini kapatmaktır. Bu işlemin ardından İnstagram’a giriş yapmak için güvenlik koduna ihtiyacınız kalmayacaktır.

İnstagram’da Telefon Numaramı Kimler Görebilir

Hesabınızın güvenlik ayarlarını yapmak için eklediğiniz telefon numaranızı kimlerin görebileceğini biliyor musunuz? Sadece İnstagram’da güvenlik kodu almak isterken numaranızı eklemenizin sonuçları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gerektiğini düşünüyoruz. Daha önce yazmış olduğumuz İnstagram’da Telefon Numarası Görünür Mü isimli yazıya tıklayarak konu hakkında daha geniş bilgi edinebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın