Uzun Süre Girilmeyen Instagram Hesabı Kapatılır mı?

Bazı internet siteleri ya da sistemlerde uzun süre girilmeyen hesapların bir süre sonra otomatik olarak erişime kapatıldığını duymuş olabilirsiniz. Bu sebeple uzun süre girilmeyen Instagram hesaplarının kapanıyor olabileceğini de düşünmeniz normaldir. Instagram’ın ara ara uyguladığı kullanılmayan hesapları kapatma politikası olduğu doğru ama bunun için tek etken hesaba giriş yapılmaması değil.

Kullanılmayan Uzun Süre Giriş Yapılmayan Instagram Hesapları Kapatılır mı?

Kullanılmayan Uzun Süre Giriş Yapılmayan Instagram Hesapları Kapatılır mı

Instagram her ne kadar uzun süre kullanılmayan hesapları kapatıyor olsa da bu hesapların kapatılmasının tek sebebi uzun süre giriş yapılmaması değil Instagram’ın kurallarına uygun olmayan hesaplar genellikle kapatılmaktadır.

Hangi Tür Hesaplar Giriş Yapılmadığı İçin Kapatılır?

  • e-Posta veya telefon numarası ile doğrulanmamış.
  • Profil fotoğrafı eklenmemiş.
  • Uzun süre giriş yapılmamış.
  • Hiçbir etkileşime girmemiş (fotoğraf beğenme, paylaşım yapma gibi).
  • Herhangi bir şekilde şikayet edilmiş.

Bu durumlar genelde otomatik olarak kapatılan hesapların ortak özellikleri olmakla birlikte kullanmadığınız eski bir hesabınızın kendiliğinden otomatik olarak kapanmasını beklemeniz mümkün değildir.

Kullanılmayan Eski Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır

Kullanılmayan Eski Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır

Kullanmadığınız hesabınızı kapatabilmenin en önemli koşullarından biri uzun süre boyunca hesaba giriş yapılmamış olmasıdır. Ardından bu hesabı şikayet ederek Instagram’a bildirmeniz durumunda hesap kapatılabilir ancak bazen hesapları kapatmak hiçbir koşulda mümkün olmayabilir.

Instagram Hesapları Kaç Şikayetle Kapatılır

Instagram Hesapları Kaç Şikayetle Kapatılır

Instagram hesaplarını kapatmak için yaptığınız şikayetlerde genellikle sayının bir önemi bulunmamaktadır. Özellikle istediği kullanıcı adına sahip olan hesapları kapattırmak için bazı kullanıcıların yaptığı şikayet saldırıları genellikle başarısız olmaktadır. Ancak bunu gerçekleştiren şikayet botları gibi ayrıntılar için Instagram hesapları kaç şikayetle kapatılır isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Instagram İle İletişime Geçmek

Instagram ile farklı konularda iletişime geçmenize imkan sağlayak iletişim formları bulunmaktadır. Maalesef ki Instagram Müşteri Hizmetleri gibi bir servis veremediği için iletişim yardım formları ile sağlanmaktadır. Aşağıdaki yazımız iletişim konusunda ayrıntılı bilgi içermektedir.

İnstagram İletişim Formu Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetleri

Bir Cevap Yazın