Instagram Toplu Takipçi Silme Nasıl Yapılır?

Instagram’da herhangi bir sebepten ötürü takipçilerinizin bir kısmını silmek isteyebilirsiniz. Bu işlem hesabınızdaki eski ve aktif olmayan hesapları kaldırmak için oldukça etkili olacaktır. Tabi bunu yaparken teker teker silmek oldukça zaman alıcı olabilir. Ancak yine de teker teker bu işlemi yapmak en sağlıklı olanıdır.

Sebepleri ve hızlı takipçi silme yöntemleri hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz;

Instagram’da toplu takipçi silme işlemi, iki şekilde yapılabilir:

Instagram'da toplu takipçi silme işlemi, iki şekilde yapılabilir:
  • Instagram uygulaması aracılığıyla: Bu yöntemde, takipçilerimizi tek tek inceleyerek, silmek istediklerimizi takipten çıkarırız. Bu yöntem, zaman alıcı ve zahmetli olabilir.
  • Üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla: Bu yöntemde, takipçilerimizi belirli kriterlere göre filtreleyerek, toplu olarak takipten çıkarabiliriz. Bu yöntem, daha hızlı ve kolaydır.

Instagram uygulaması aracılığıyla toplu takipçi silme:

Instagram uygulaması aracılığıyla toplu takipçi silme
  1. Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin.
  2. Takipçiler sayfasına gidin.
  3. Takipçilerinizi görmek için sayfayı aşağı kaydırın.
  4. Silmek istediğiniz takipçileri seçin.
  5. Takipçilerin hemen sağ kısmında “Kaldır” butonu gözükecektir.

Instagram Toplu Takipçi Silme İşlemini Yapan Uygulamalar

Instagram Toplu Takipçi Silme İşlemini Yapan Uygulamalar

Bu konuda verilen öneriler genellikle kısa zaman içerisinde olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Bunların başında sürekli işlem yapmayı denemelerinden ötürü hesabınızın takip işleminin kısıtlanmasına neden olmak gelir. Bununla ilgili kısıtlamalar yazının sonunda yer alıyor.

Örneğin bir günde 500’den fazla kişiyi listenizden çıkarmanıza izin verilmez ama uygulama Instagram üzerinden yaptığınız takipçi çıkarma işlemini görmeyeceği için 500 kişiyi çıkarmak istediğinde, sizin de 100 kişiyi önceden Instagram kullanarak çıkardığınızı varsayalım. Bu durumda Instagram limiti aşmanıza rağmen çok fazla talep göndermenizden ötürü hesabınızın kötü niyetli bir uygulama tarafından kullanılabildiğini düşünerek hesabınızı kısıtlayabilir.

Mass Unfollow Unlike

Bu uygulamayla hesabınızda bulunan takipçileri çıkarabilir ve daha önceden beğendiğiniz postları topluca beğenmekten vazgeçebilirsiniz.

iPhone: https://apps.apple.com/us/app/clean-it-up-mass-unfollow-unlike-repost/id1054296542

Android (Sadece APK olarak bulunmaktadır.): https://m.apkpure.com/tr/instant-cleaner-for-instagram/com.hans.cleaner

iPhone için toplu takipçi silme uygulaması mass

Toplu takipçi silme işleminin sınırlamaları:

Instagram, günde yalnızca 500 takipçiyi toplu olarak silmenize izin verir. Bu sınırı aşmak için, 24 saat beklemeniz gerekir.

Toplu takipçi silme işleminin dikkat edilmesi gerekenler:

Toplu takipçi silme işlemi, takipçilerinizi kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle, toplu takipçi silme işlemini gerçekleştirmeden önce dikkatli düşünmeniz gerekir.

Toplu takipçi silme işleminin faydaları:

Toplu takipçi silme işlemi, takipçi listenizi temizlemenize ve aktif olmayan takipçileri ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Bu, takipçi listenizin kalitesini artırabilir ve hesabınızın daha görünür olmasını sağlayabilir.

Bir Cevap Yazın