Whatsapp’ta Silinen Mesajları Geri Getirme

Whatsapp, en sık kullanılan çevrimiçi mesajlaşma uygulaması olmasına karşın kullanıcılar bazen sorunlar yaşayabilmekteler. Bu sorunların arasında Whatsapp’ta silinen mesajları geri getirmekte yer alıyor

whatsapp'ta silinen mesajları geri getirme

Whatsapp’ta Silinen Mesajları Geri Getirme

Whatsapp üzerinde silinen mesajları geri getirmek mümkün. Üstelik sadece yedeklenmiş mesajlar için değil yedeklenmemiş mesajları geri getirmekte mümkün! Ancak öncesinde telefonunuzda bulunan Whatsapp uygulamasını silmeniz gerekiyor. Sildikten sonra kalan ortam dosyaları ile işlem yapacağız. Önlem olarak telefonunuzun ana dizininde bulunan /whatsapp/databases klasörünü başka bir konuma taşımanızı öneriyorum.

Ayrıca yazımızın sonunda sizlere videolu anlatım da sunduk.

[irp posts=”686″ name=”İnternetsiz Youtube Kullanın: Youtube GO!”]

Whatsapp‘ı sildikten sonra databases klasöründe karşımıza sekiz adet .crypt uzantılı dosya gelecektir. Bu dosyalardan yedi tanesi baktığınız günün bulunduğu haftanın tarihlerine yani son yedi günün tarihine sahip olacaktır.

whatsapp yedeklenmemiş mesajları geri getirme

Geri kalan tek bir dosya ise Whatsapp‘ta görüntülenen konuşmalardır. Son yedi gün içindeki konuşmalarınızın hiçbiri silinmemiş olup hepsi bu klasörde saklanmaktadır. Geri getirmek istediğiniz mesaj hangi güne aitse o günün dosyasını en baştaki dosyanın adıyla değiştirerek Whatsapp‘ı geri yüklemelisiniz. Böylece Whatsapp’ta silinen mesajlarınızı geri getirmiş olacaksınız. Tabi kurulum sırasında küçük bir yedekleme işlemini onaylamalı ve klasörleri eski yerlerine taşımalısınız. Youtube üzerinde videolu anlatımımızı da bulabilirsiniz.

3 thoughts on “Whatsapp’ta Silinen Mesajları Geri Getirme

 • 16 Ağustos 2019 tarihinde, saat 10:51
  Permalink

  aynı işemi iphoneda nasıl yapıcagım

  Yanıtla
 • 22 Mayıs 2020 tarihinde, saat 23:20
  Permalink

  Merhaba bu silenen mesaglar konusunda bi sorum olacak, gorustugun kisi mesagini sildiyse onlar da geri gelirmi ?

  Yanıtla
  • 23 Mayıs 2020 tarihinde, saat 13:59
   Permalink

   Tabi ki hayır, isteseniz de onun telefonundaki mesajları geri getiremezsiniz.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın