Cyberpunk 2077 Nasıl Bir Oyun? Neden Bu Kadar Konuşuluyor?

Oyun severler tarafından uzun zamandır ilgiyle beklenen ve defalarca ertelenen Cyberpunk 2077, 7 Aralıkta ön yüklemeye açıldı ve 10 Aralık 2020’de sevenleriyle buluştu. Bilgisayar kullanıcıları için Steam ve Epic Games üzerinden indirilebilir durumda olan Cyberpunk 2077, 70 GB boyutundadır. Cyberpunk 2077, ‘RPG‘ yani oyun içerisinde hikayelerin olduğu, görevler bulunan ve seçimlere özgü oynanan bir açık dünya oyunudur.

Açık dünya oyunu konusunda tartışmasız olarak en bilinen oyun GTA serisi olmakla birlikte büyük bir oyuncu kitlesine sahip olduğu aşikardır. RPG oyunları diğer oyunların aksine oyunculara görev ve senaryo dışında sonsuza kadar oynama imkanı da sunar. Oyun içinde kendi yaratıcılığınıza bağlı olarak sayısız aktivitede bulunabilirsiniz. Bu da oynanma süresini inanılmaz düzeyde artıracak ve kullanıcıların sıkılmasına imkan dahi vermeyecek bir özelliktir. Cyberpunk 2077 hakkında genel bir fikir edinebilmek için aşağıda yer alan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Cyberpunk 2077 Nasıl Bir Fark Yaratıyor?

Pek çok RPG oyununda olmayan yeni özellikleriyle gelen Cyberpunk 2077 uzun yıllardan beri gelen en büyük RPG oyunu olarak öne çıkıyor. Oyuncuların içinde yatan RPG açlığını dindirebilecek olan Cyberpunk çok uzun süre gündemde kendine yer edinecekmiş gibi duruyor. Mesela GTA 5’te oyuna ait karakterleri senaryo belirlerken Cyberpunk’ta kendi karakterimizi yaratabilme gibi ek özellikler de yer alıyor. Oyun için farkları anlatan Enis Kirazoğlu videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 Fiyatı Ne Kadar?

10 Aralık’ta oyun severlerle buluşan Cyberpunk 2077, Steam ve Epic Games Store üzerinden 249 TL fiyat etiketi ile satışa sunuldu. Cyberpunk’un uzun süredir ertelenmesi ve geliştirilmesinden ötürü pek çok kişi tarafından büyük bir depolama alanı gerektireceği düşünülüyordu ancak oyunun bilgisayarda kapladığı alan GTA 5’e çok yakın bir düzeyde.

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimileri:

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimileri

Cyberpunk 2077’nin minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini sizler için derledik, bu gereksinimlere sahip bir cihazınız varsa oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Minimum sistem gereksinimleri:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 7 or 10
İşlemci: Intel Core i5-3570K or AMD FX-8310
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 or AMD Radeon RX 470
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 70 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: SSD önerilir

Önerilen sistem gereksinimleri:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i7-4790 or AMD Ryzen 3 3200G
Bellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 or AMD Radeon R9 Fury
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 70 GB kullanılabilir alan

Alternatif Oyun Önerileri

Her ne kadar üzerinden zaman geçmiş olsa da oyun severler için hazırlamış olduğumuz oynanması gereken oyunlar listesi henüz elinizde Cyberpunk yoksa sizi bir süre idare edebilir. 🙂 Yazımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın