iPhone iOS Güncelleme Kapatma İptal Etme

iPhone kullanıcıları son zamanlarda Apple‘ın sık sık güncelleme göndermesi, bu güncellemelerin işlevsel olmaması hatta bazen sorunlara yol açabilmesi sebebiyle güncellemelerden rahatsız olduklarını belirtmekteler. Normal şartlar altında iPhone üzerinde iOS güncellemelerini kapatmak için bir ayar bulunmuyor. Üstelik Apple ara ara telefonunuzu güncelleyin diye bildirim de gönderiyor. Şimdi ise iOS güncellemelerini engelleme‘nin yolunu anlatacağız. Bu sayede cihazınızda istemediğiniz sürece güncelleme ile ilgili hiçbir şeyle karşılaşmazsınız.

iOS Güncellemelerini Engelleme

Öncelikle telefonunuza tvOS 11 Beta isimli konfigürasyon profilini indirmeniz gerekmektedir. İndirme sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

ios güncelleme engelleme
Konfgürasyon kurulum sayfası

Ardından yüklemiş olduğunuz profilin çalışmaya başlaması için cihazınızı yeniden başlaması gerektiğine dair bir uyarı gelecektir. Cihazınızı yeniden başlatarak devam edin.

iphone ios güncelleme kapatma

Ardından sağ tarafta olduğu gibi sürümünüz güncel olmasa bile ayarlarda en güncel ios sürümünü kullandığınızı gösterilecektir. Yeni sürüm gelse bile size bildirim gelmeyecek ve güncelleme uyarıları gösterilmeyecektir. Yani ios güncellemeleri durdurulmuş olacaktır.

Ayrıca cihazınıza çıkan en son sürümleri görmek için ipsw.me adresinden cihazınızı seçerek sorgulama yapabilirsiniz.

Daha sonra güncellemeleri tekrar indirmek isterseniz Ayarlar> Genel> Profil seçeneğine gelip tvOS 11 Beta profilini kaldırmanız yeterli olacaktır.

iphone ios güncelleme engelleme iptal etme otomatik güncelleme kapatma
Konfigürasyon silme sayfası

Bir Cevap Yazın