Whatsapp Fotoğrafları Galeride Gözükmesin Android

Whatsapp üzerinden gelen fotoğrafların galeride görünmesi bazen kullanıcıların düzenini bozabilmektedir. iPhone kullanıcıları için ayarlarda galeriye kaydetmeyi kapatma özelliği bulunduran Whatsapp maalesef ki Android kullanıcıları için böyle bir ayar sunmamıştır. Bu yüzden dosya yöneticisi kullanarak kullanıcıların kendileri müdahale etmeleri gerekmektedir.

whatsapp galeri fotoğraf 2018 android

Whatsapp Galeriye Kaydetmeyi Kapatma Android

Whatsapp fotoğrafları galeriye kaydetmesin diyorsanız öncelikle telefonunuzda bulunan dosya yöneticisne giriş yapmalısınız. (Dosya yöneticiniz yoksa Google Play’den telefonunuza Dosya Yöneticisi indirebilirsiniz.)

Uygulamayı ilk açtığınızda karşınıza bu ekran gelecektir. Tepede bulunan Dahili Depolama seçeneğine tıklayıp gelen dosyalar arasından Whatsapp klasörünü bulmalısınız.

whatsapp galeriye kaydetmeyi kapatma android

Karşınıza bu sayfa gelecektir. Burada fotoğrafları gizlemek için Whatsapp Images klasörüne tıklamalısınız. (Aynı şekilde Whatsapp Videos klasörüyle videoları da gizleyebilirsiniz.)

Whatsapp Fotoğrafları Galeride Gözükmesin Android

Fotoğrafların olduğu klasörde sağ üstteki üç noktaya tıklayarak yeni seçeneğine tıklamalı ve gelen ekrandan dosya özelliğini seçmelisiniz.

whatsapptan gelen fotoğraflar galeride gözükmesin

Ardından oluşturacağınız dosyanın adını “.nomedia” yapmalısınız. Bu işlemin ardından Whatsapp fotoğraflarınız galeride gözükmeyecektir.

Whatsapp Gelen Resimler Galeride Gözükmesin

Eğer anlatım size karmaşık geldiyse işlemleri aşamalı aşamalı görmek için bu konu hakkında hazırlamış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz.

One thought on “Whatsapp Fotoğrafları Galeride Gözükmesin Android

  • 25 Ağustos 2018 tarihinde, saat 14:22
    Permalink

    Android için güncelleme geldi, artık uygulamadan düzeltilebiliyor 🙂

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın