Çalan Şarkıyı Bulma

Gelişen teknolojiyle beraber internet üzerinde yapılabilen arama yöntemleri de gelişti. Günümüzde artık uygulamalar dinledikleri sesi tanıyabilecek seviyeye ulaştılar. Bu da ses dinleterek müzik bulmaya olanak sağladı. Hem iPhone hem Android için bunu yapmanın yöntemlerinden bahsedeceğiz.

ses dinleterek şarkı bulma

Çalan Şarkıyı Bulma Android

Öncelikle Android cihazlar için yöntemlere baktığımızda Soundhound ve Shazam uygulamaları bu iş için gayet uygun. Uygulamaları indirdikten sonra karşınıza gelecek olan rehber onları nasıl kullanabileceğinizi basit şekilde anlatacaktır.

çalan şarkıyı bulma
Soundhound uygulamasına ait ekran görüntüleri

iPhone Çalan Müziği Bulma

Apple, müzik konusunda kendi geliştirdiği sistem sayesinde programsız olarak bu işi yapmamıza olanak sağlamaktadır.

iphone çalan müzik

iPhone cihazlarda bulunan Siri’yi açtığınızda müziği dinletirseniz size çalan müziğin adını söyleyecektir.

Şarkı Sözleriyle Şarkı Bulma

Bir diğer merak edilen konu ise bir şarkının adını değil de sadece sözlerini biliyorsak yapabileceklerimizdir. Bu durumda şarkının sözlerinden hatırladığınız kadarını Google’a yazmanız genel olarak sorunu çözmektedir.

şarkı sözlerinden şarkı bulma

Programsız Olarak Çalan Şarkıyı Bulma

Son olarak yine Android kullanıcıları için bir alternatiften bahsedeceğiz. Her telefonda bulunan Google Sanal Asistan’a giriş yaparak çalan şarkıyı dinlettiğinizde muhtemelen çalan şarkı bulunacaktır. Sanal asistan henüz tam olarak Türkçe bilmemesinden dolayı şuan için her şarkıyı bulamayabilir.

çalan müziği bulma programsız

Bir Cevap Yazın