Yasaklı Sitelere Giriş Programı VPN

İnternet üzerinde bazı sitelere girişimiz devlet ya da internet sağlayıcılarımız tarafından engellenmiş olabilir. Şuan için engellenen sitelerin başında Vikipedi geliyor. Yasaklı sitelere giriş için kullanacağımız programlara VPN adı verilmekte.

engellenen sitelere giriş

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir

Hem telefondan hem de bilgisayardan engellenen sitelere giriş yapmak için ücretsiz onlarca VPN programı bulunmaktadır. Bu uygulamaları indirdiğiniz zaman kendi sunucularına gelen verileri size ileterek yasaklı sitelere giriş yapmış olmanızı sağlarlar. Ayrıca siteye siz değil VPN uygulamasının sunucusu giriş yapmış olduğu için  kimliğinizi de gizlemiş olursunuz.

Bunun yanı sıra yasaklı sitelere girme konusunda güzel tavsiyeleri ve çalışmaları bulunan vpnxd makalesine göz atabilirsiniz. Makale üzerinde genel olarak Vpn’in çalışma sistemi, yapılan işlemin kolaylığı ve yaratacağı farklılıklara değinilmiştir.

Android için Telefondan Yasaklı Sitelere Giriş

Google Play üzerinde VPN araması yaptığınız zaman işinize yarayacak onlarca uygulama bulabilirsiniz. Bu uygulamalardan istediğinizi indirerek kullanmaya başlayabilir ve isterseniz bir başkasını deneyebilirsiniz. Bizim önerimiz Proxy Master isimli Android uygulamasıdır.

android yasaklı sitelere giriş

Uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken tek şey ortadaki mavi butona basıp internete bağlanmaktır. Bundan sonra seçtiğiniz ülkenin bağlanabildiği tüm siteleri açabileceksiniz. Ancak internet hızınız biraz yavaşlayabilir.

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Girme

Bilgisayardan yasaklı sitelere girmek için tarayıcı eklentilerini kullanmanız en kolay yöntem olacaktır. Örneğin Hotspot Shield eklentisini Chrome tarayıcınıza ekleyerek çok kolayca aktif veya inaktif edebilirsiniz.

bilgisayardan yasaklı sitelere giriş

iPhone iOS yasaklı Sitelere Girme

iPhone kullanıcıları da App Store’da bulunan VPN uygulamalarını indirerek engellenmiş sitelere giriş yapabilirler.

One thought on “Yasaklı Sitelere Giriş Programı VPN

Bir Cevap Yazın