Freedos Laptopa Windows 10 Kurmak

Son zamanlarda özellikle dizüstü bilgisayarlar freedos işletim sistemine sahip olarak sunulmaktadır. Sebebi ise Freedos laptopa ek bir ücret ödenmeyip işletim sistemi lisansının aradan çıkartılıp daha ucuza mal edilmesini sağlamaktır.

Freedos ile Windows arasındaki fark

Freedos ile Windows arasındaki fark

Freedos bir işletim sistemi olup 95 yılında piyasaya sunulmuş ücretsiz bir platformdur. Günümüz şartlarında Freedos işletim sistemine sahip bilgisayarları içi tamamen boş bilgisayarlar olarak niteleyebiliriz.

Freedos Laptop Alınır Mı

Kesinlikle piyasa durumuna baktığımız zaman Freedos laptop almak en mantıklısı olacaktır. Böylece yaklaşık 200-300 lira kadar daha az bir fiyata laptop almış olacaksınız. Yani Freedos iyi midir diye soracak olursanız. Evet freedos iyidir ve cebinizin dostudur.

Freedos Laptopa Windows 10 Kurmak

Freedos laptopa windows 10 kurmak

Bu işlem size biraz uğraştırıcı gibi görünebilir ya da anlamayız diye düşünebilirsiniz. Ancak kesinlikle böyle bir şey yok. Bilgisayar kullanmayi bilen herkes Freedos laptopa windows 10 kurabilir. Bu işlem bilgisayar kurulu olmadan yapıldığı için resimli anlatım sunamıyoruz ancak sizler için bir video hazırladık. Bu video ile işlemleri görüp uygulamalı olarak bilgisayarınıza kurulum yapabileceğinizi düşünüyoruz. Ayrıca videodaki işlem Lenovo, Asus fark etmeksizin burada sayamayacağımız tüm markalar için geçerli bir yöntemdir.

Bağlantılara buradan ulaşabilirsiniz;

Windows 10 İso – https://yadi.sk/d/ITJNS-v-3P9f4G

Rufus – https://www.tamindir.com/windows/rufus

Ayrıca takıldığınız bir bölümde veya bir şeyler hatalı olduğunda bizlere yorumlar aracılığıyla ulaşabilir ve yardım isteyebilirsiniz.

3 thoughts on “Freedos Laptopa Windows 10 Kurmak

Bir Cevap Yazın