Eski iPhone’lar Bilerek mi Yavaşlatılıyor?

iPhone‘lar için sahip olduğu sistem sayesinde en hızlı telefonlardır denilebilir. Ancak her telefonlar gibi eski iphone‘lar bile zaman içinde yavaşlamaktadırlar. Peki Apple kullanıcıları yeni cihaz almaya zorlamak için eski iphone’ları bilerek mi yavaşlatıyor?

eski iphone'lar neden yavaşlar

Eski Telefonlar Neden Yavaşlar?

Bir telefon ya da herhangi bir cihaz zaman içinde ilk baştaki performansını koruyamaz ve yavaşlamaya başlar. Bunun sebepleri arasında zamana göre geride kalan işlemcinin günümüz şartlarına ayak uyduramaması ilk sırada yer alır. Çünkü yeni uygulamalar yeni cihazlara göre tasarlanır. Bu da ister istemez cihazınızın o uygulamalarda zorlanmasına yol açacaktır.

eski telefon neden yavaşlar

Eski iPhone’lar Bilerek Mi Yavaşlatılıyor?

Bugüne kadar eski iPhone‘lar hakkında onlarca iddia ortaya atılmıştı ancak bilinçli olarak yavaşlatılıp yavaşlatılmadıklarına dair bir kanıt mevcut değildi. Ancak bir benchmark şirketi olan Futuremark konu hakkında bir inceleme yaptı. Yapılan inceleme sonuçlarına göre işletim sisteminin iPhone‘un yavaşlamasına bir etkisi olmadığı anlaşıldı.

eski iphone'lar bilerek mi yavaslatiliyor

Bu araştırma sonucunda Apple‘ın kasten kullanıcıların telefonlarının yavaşlaması için bir şey yapmadığını, yavaşlamanın sebebinin işlemcilerin eskimesi ve uygulamaların gerektirdiği performansın giderek yükselmesi olduğu anlaşılıyor.

[irp posts=”617″ name=”iPhone Nasıl Hızlandırılır”]

Bu durumun karşısına geçebilmek için birkaç yöntemimiz bulunuyor. Telefonunuzu nasıl hızlandıracağınızı öğrenmek için üstteki bağlantıya tıklayın.

One thought on “Eski iPhone’lar Bilerek mi Yavaşlatılıyor?

  • 17 Aralık 2017 tarihinde, saat 18:41
    Permalink

    hepsi ameriganın oyunları

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın