iPhone Nasıl Hızlandırılır

iPhone en hızlı işletim sistemine sahip olsa da bildiğiniz üzere zamanla yavaşlayabiliyor. Telefonunuz artık eskimeye başladıysa ve kullanmaya devam etmek istiyorsanız bu yöntemleri uygulamanız yararlı olacaktır. İşte iPhone nasıl hızlandırılır sorusunun cevapları, çözüm önerileri.

iPhone Nasıl Hızlandırılır

iphone nasıl hızlandırılır 2017

1- Eski Uygulamaları Silin

Telefonunuzda bulunan uygulamalar arka planda çalışarak her zaman telefonunuzun yorulmasına sebep olacaktır. Aynı zamanda hafızanın dolmasına da sebep olacaktır. Normalde hafızanın dolu olması cihazları yavaşlatan bir şey değildir. Ancak iPhone‘lar için bu konuda ciddi söylentiler bulunmakta. Aynı zamanda işlemcinin eskimesi telefonların yeni uygulamalara uyum sağlayamamasına neden olmaktadır. Bu konuyla ilgili şu yazımıza göz atabilirsiniz;

[irp posts=”611″ name=”Eski iPhone’lar Bilerek mi Yavaşlatılıyor?”]

2- Telefonunuzda Yer Açın

Telefonunuzda bulunan fotoğraflar, mesajlar hafızanızda yer kaplamaktadır. Bir önceki paragrafta belirttiğimiz gibi iphone‘larda hafızanın cihazın hızına etki ettiği yönünde söylentiler bulunmakta. Bu sebeple eski fotoğraflarınızı ve mesajlarını silmenizi ya da bulut depolarında saklamanızı öneriyoruz.

iphone 6 nasıl hızlandırılır

3- Arka Planda Çalışan Uygulamalar

Telefonunuzda açık kalan uygulamalar açık kaldıkları sürece arka planda çalışmaya devam edeceklerdir. Bu da şarjınızın bitmesine, işlemcinizin yani cihazınızın yavaşlamasına, internet paketinizin daha hızlı tükenmesine sebep olacaktır. Yani ne olursa olsun arka planda çalışan uygulamaları kapatmak çok önemli.

iphone hızlandırma

4- Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Telefonunuzu kapattığınız zaman açık olan tüm uygulamalar da kapatılacak böylece telefonunuz hızlanacaktır.

5- Son Çare Olarak Sıfırlayın!

Yukarıdaki yöntemlerin hiçbiri sorununuzun çözümü olmadıysa yapmanız gereken şey cihazınızda sistem geri yükleme özelliğini kullanmak. Yani silmek. Bu durumda cihazınızda bulunan tüm verileriniz silinecektir. Fotoğraflarınızı ve mesajlarınızı iCloud gibi bulut depolarında rehberinizi ise aşağıdaki videoyu izleyerek yedekleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın