İnstagram Fotoğraf Gizleme 2020 – Resimli Anlatım

İnstagram üzerinde bulunan fotoğraflarınızı bir süreliğine yok etmek ya da profilinizde göstermemek isteyebilirsiniz. Bu durumda İnstagram fotoğraf gizleme özelliği işinize yarayacaktır. İnstagram’da fotoğraf gizleme özelliğine instagram fotoğraf arşivleme de denilmektedir.

instagram gizlenen fotoğrafı geri getirme

İnstagram Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır

Bunun için öncelikle profilinize gelip gizlemek istediğiniz fotoğrafın sayfasını açmanız gerekmektedir. İster tek bir fotoğrafı gizleyebilir isterseniz de tüm fotoğraflarınızı gizleyebilirsiniz.

instagram fotoğraf gizleme

Ardından fotoğrafın sayfasında sağ üstte bulunan üç noktaya tıklamalı ve arşivle butonuna tıklamalısınız.

instagram fotoğraf arşivleme

Ardından fotoğraf silinmeyecek ancak buna rağmen profilinizde görünmeyecektir. (Profilinizde görünmeyen fotoğraflar keşfet veya hashtag sayfaları gibi yerlerde görünmeye devam ederler ayrıca fotoğraf gizleme beğenilerinizin kaybolmasına yol açmaz.)

instagram tek bir fotoğrafı gizleme

İnstagram Gizlenen Fotoğrafı Geri Getirme

Bu işlem için de profil sayfanızın tepesinde bulunan geri dönüşüm ikonuna tıklamalısınız. Ardından karşınıza bu sayfa gelecektir.

instagram tüm fotoğrafları gizleme

Geri getirmek istediğiniz resmi seçip sağ üstteki üç noktaya tıklamalı ve profilde göster demelisiniz.

instagram fotoğraf gizleme 2018

Ardından fotoğrafınız hiç gizlenmemiş gibi tekrar profilinizde listelenmeye başlayacaktır.

İnstagram Belirli Kişiden Fotoğraf Gizleme

instagram belirli kişiden fotoğraf gizleme

Attığınız fotoğrafları sadece belirli kişilerin görmemesini istiyorsanız bu durumda yapabileceğiniz en kesin hamle o kişiyi engellemektir. Ancak bu bazen çok kullanışlı bir özellik olmayabilir. Bu durumda da fotoğraflarınızı sadece belirli kişilerle paylaşmayı düşünebilirsiniz. Bunun için de yapmanız gereken İnstagram Dm özelliğinden bir grup oluşturmak ve o grupla istediğiniz gönderileri paylaşmaktır.

İnstagram Hikayeleri Birinden Gizleme

instagram hikaye gizleme 2019

Attığınız bir hikaye görüntülendiği zaman, hikayenize bakan kişilerin arasından yeni hikayelerinizi görmesini istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz. Yapmanız gereken çıkan listeden onu bulup engellemektir. Böylece yeni hikayelerinizi görmeyecektir. İnstagram gönderilerini kişiden gizleme özelliği en aktif şekilde böyle kullanılabilmektedir.

Paylaşılmış Gönderiyi Geçici Olarak Gizleme

Yazının başında anlatmış olduğumuz fotoğraf gizleme özelliği fotoğrafların geri gelebilmesini sağladığı için bu yönteme imkan tanımaktadır. Ancak kişiye özel fotoğraf gizleme özelliği epey zahmetlidir. Kullanıcılar bu yüzden birilerinin görmesini istemediği fotoğraflarını geçici olarak silmeyi tercih ediyorlar. Fotoğraflarınızı tekrar yayına aldığınızda veya gizlediğinizde kimseye bildirim gitmemektedir. Aynı şekilde gönderilerinizi birinden gizlemek istediğinizde kullanmış olduğunuz belirli kişiye özel gizleme özelliği de kimseye bildirim gitmesine yol açmamaktadır.

İnstagram Kullanmayla İlgili Bilinmeyenler

İnstagram’da profil fotoğrafı büyütmenin bir yolu vardır. Bunun nasıl yapıldığını öğrenmek isterseniz alttaki videomuzu izleyebilirsiniz.

Resimlerinizi net olarak kaydetmek için OGinstagram isimli uygulamayı indirebilirsiniz. Paylaşılan tüm fotoğrafları net kaydedebilmeyi sağlar.

3 thoughts on “İnstagram Fotoğraf Gizleme 2020 – Resimli Anlatım

 • 4 Kasım 2019 tarihinde, saat 00:57
  Permalink

  gizlenmiş fotoğraflar bir süre sonra kaybolur mu

  Yanıtla
 • 6 Aralık 2019 tarihinde, saat 22:34
  Permalink

  arşivleme değilde etiketli olan fotoğrafları yanlışlıkla kaldırmış isek komple nasıl geri görünür hale gelick

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın