İnstagram Mavi Tik Başvuru Formu Mavi Tik Nasıl Alınır

Günümüzde en popüler fotoğraf paylaşma uygulaması haline gelen İnstagram bugün yayınladığı bir güncelleme ile çok önemli bir özelliği kullanıcıların deneyimine sundu. Artık isteyen kullanıcılar mavi tik başvurusu yapabilecekler.

İnstagram’da Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır

Bu özellik ülkemizdeki kullanıcılara birkaç hafta içerisinde sunulacak ancak şimdiden nasıl yapıldığını biz tarif edeceğiz. Öncelikle profilinizde bulunan ayarlar bölümüne gelmeli ve doğrulama talebi seçeneğini bulmalısınız.

instagram mavi tik başvuru formu

Ardından sizden isminizin ve kimliğinizin bir fotoğrafı istenecektir. İnstagramçok takipçisi olan tüm popüler kullanıcıların mavi tik almasına izin vermeyi planlıyor.

Doğrulanmış Hesap Alabilmek İçin Neler Gerekir

Mavi tik almak için gereken tüm gereksinimleri aşağıdaki videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Mavi Tik Başvuru Süreci Nasıl İşliyor

Henüz yeni bir yöntem olmasından dolayı bu konu hakkında bir belirsizlik bulunuyor ancak bu yöntem sonrasında hesap doğrulama vaadiyle insanlardan para alarak onları kandıran hesapların önüne geçilmesi planlanıyor.

Daha önce Twitter da böyle bir başvuru formu açmıştı ancak gelen aşırı talepler yüzünden formu kaldırmak zorunda kaldı. İleride tekrar açacağız dese de açıklamanın üzerinden bir yıl geçti ve hala açılmadı. İnstagram’ın açtığı mavi tik başvuru formunun akıbetinin de onun gibi olup olmayacağı şuan için belirsiz.

İnstagram Mavi Tik Başvuru Formu Mavi Tik Nasıl Alınır” için bir yorum

Bir Cevap Yazın