Kaybolan Android Cihazı Nasıl Bulunur

Günümüzde çoğunlukla iPhonelar’a ait bir özellik olduğu sanılan cihazımı bul uygulaması Android cihazlar için de kullanılabilmektedir. Bunun için Google’ın kendi özelliği olan “cihazımı bul” özelliğini ayarlardan aktif etmeniz gerekmektedir. Bu işleme anlaşılması için Android için iPhone‘umu Bul kullanmak da diyebiliriz. Kaybolan telefonunuzu bulabilmenizi ve uzaktan kontrol edebilmenizi sağlar.

Android için Cihazımı Bul Nasıl Kullanılır

Öncelikle telefonunuzun ayarlar bölümünden güvenlik sekmesine gelmelisiniz. Burada cihaz yöneticileri bölümünde bulunan “Cihazımı Bul” uygulamasını aktif etmeniz gerekmektedir. (aşama aşama gösterimi yazının sonunda videolu olarak yer almaktadır)

android cihazımı bul nasıl kullanılır

Bunu aktif etmenizin ardından yapmanız gereken başka hiçbir işlem bulunmamaktadır. google.com/android/find adresinden giriş yaparak telefonunuzun konumunu her zaman anlık olarak takip edebilmeniz mümkündür. Cihazımı bul sayfasının kontrol paneli şu şekildedir;

android cihaz takip kayıp telefon nasıl bulunur

Buradan telefonunuza mesaj gönderebilir, zil sesini çalabilir, telefonunuzu kilitleyebilir ya da içindeki verilere kimsenin ulaşmaması için sıfırlayabilirsiniz. Alttaki videomuzdan da bunların uygulamalı olarak yapılışını görmeniz mümkündür.

Google cihazımı bul uygulaması internete bağlı olmadığınızda konumunuza erişememekte olup erişilen son konumu sunmaktadır. Gönderdiğinizi komutlar telefonunuz internete ilk bağlandığı an aktif edilir. Google’ın yardım sayfasında telefonunuzun çalınması durumunda yapabileceklerinize dair detaylı bir liste yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın