Whatsapp Yazıyor Özelliğini Gizleme ve Son Görülme Sabitleme

Whatsapp‘ta mavi tik, son görülme gibi özellikler kapatılabiliyor olsa da çevrimiçi olduğunuz anın görülmesine engel olabilecek bir ayar henüz bulunmuyor. Bu sebeple yazıyor özelliğini gizlemek için ufak bir uğraş vermeniz gerekebilir ayrıca bu uğraşla son görülmenizin de aynı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Whatsapp Yazıyor ve Çevrimiçi Özelliğini Kapatma

Whatsapp’ta bulunan çevrimiçi özelliğini kapatmanın iki yolu bulunmaktadır ama en pratik olan yol bildirimleri kullanmaktır. Gelen mesajlara, Whatsapp’a girmeden sadece bildirimler üzerinden cevap verdiğinizde ne yazıyor özelliği ne de çevrimiçi yazısı karşı taraf için görünmeyecektir.

Son görülmeniz kapalıysa gerçek anlamda hiçbir belirti vermeden mesaj yazabilmenizi sağlayan bu özellik son görülmeniz açık olduğunda son görülmeyi sabitlemeye yarayacaktır. Bu durumda son görülmeniz 16.08 ise yazdığınız mesajın 16.20 gibi gönderilmiş olması durumu sizi ele verebilir.

Whatsapp’ta Son Görülmesi Kapalı Birinin Son Görülmesini Görme

Bir bonus olarak da eğer son görülmeniz kapalı olduğu halde karşı tarafın son görülmesini takip etmek isterseniz ya da direkt son görülmesini kapatmış birinin son aktif olduğu saatleri görmek isterseniz bu videomuzda bahsettiğimiz yöntem işinize yarayabilir.

Bu Sistem Nasıl Çalışıyor?

Başta anlattığımız “çevrimiçi” görünme özelliği bu uygulamanın çalışmasına imkan sağlıyor. Uygulama kullanıcının çevrimiçi olduğu anları izleyerek kaydediyor ve en son ne zaman giriş yaptığını size sunuyuor. Bu kaydı tuttuğu için hangi saatlerde ne kadar süre çevrimiçi olduğunu bile görebilme imkanı sağlıyor.

Konuyla ilgili eleştirilere gelecek olursak pek çok kullanıcı bu işlemin güven problemi yaşayan kullanıcılar tarafından tercih edildiğini ve çözümden çok var olan sorunu büyütmeye sebep olacağı yönünde görüşler belirtiyor. Siz de son görülmesi kapalı olan birinin son görülmesini takip etmek istiyorsanız bu görüşleri gözden geçirerek olayı tekrar değerlendirmenizde fayda var.

Bir Cevap Yazın