Motorola G9 Plus Özellikleri ve Fiyatı

İlk taşınabilir telefon, ilk kapaklı cep telefonu ve pek çok ilki hayatımıza katan Motorola, donanımlı özellikleriyle kullanıcıları tatmin edecek ve ilgisini çekecek olan telefon, fiyatıyla eleştirilerin odak noktasında yer alacak gibi görünüyor. Günümüzde her ne kadar eskisi gibi geçerliliğini ve popülerliğini yitirmiş olarak gözükse de yapmış olduğu etkinlikte Moto G9 Plus ın çıkacağını duyurdu.

Geçmiş dönemde çıkarılan Moto G9 dan farklı olarak, daha üst yeniliklere ve fiyat açısından pahalılaşmış olan Moto G9 Plus herkesin gözüne çarpmış olacak. Moto G9 Plus, görsel olarak yüksek parlaklık özelliği ve oldukça önemli bir kamera çıkıntısı ile geliyor. Telefonun tamamı geniş bir alana sahip olmakla birlikte, ön kamera ekranın sol tarafında nokta çektik tasarımı ile konumlandırılmış.

Motorola’nın Piyasayı Sallayacak Ürünü Geliyor

Moto G9 Plus, 6,8 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlük sunan bir ekrana sahip. Bu yüksek çözünürlüklü ekran, ayrıca HDR10 desteğiyle birlikte geliyor. Sol üst tarafında bir delik var ve bu delikte bulunan ön kamera sayesinde telefon sahipleri 16 MP lik çözünürlükten yararlanabiliyor. Moto G9 Plus, Qualcomm’un Snapdragon 730G işlemcisinden güç sağlayabiliyor. Bu işlemci, 4 GB RAM ve 128 GB de depolama alanıyla kendine telefonda yer buluyor. 30 watt hızlı şarj desteği sağlayan 5,000 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip. Tüm bu özellikleriyle yakında telefon kullanıcılarına hitap edecek olan cihaz, kamera kurulumuyla da dikkat çekiyor.

Moto G9 Plus, yeni akıllı telefonunun arkasına dikdörtgen yapıda dörtlü kamera kurulumu yerleştirmiş. Bu kamera kurulumunda yer alan özellikler, 64 MP çözünürlüklü ana kamera, 8 MP geniş açılı kamera, 2 MP makro kamera ve sonuncu olarakta 2 MP olan derinlik kamerası bulunmaktadır.

İki farklı renk seçeneğiyle satın alınabilecek telefonun fiyatı, yaklaşık 3,500 TL  olacağı söz konusudur.

Moto G9 Plus Donanım Özellikleri

Ekran: 6,8 inç FHD+, HDR10 destekli Max Vision
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 730G
RAM: 4 GB
Depolama: 128 GB
Ön Kamera: 16 MP
Arka Kamera: 64 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP
Bağlantı: NFC, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac ve 3,5 mm kulaklık girişi
Batarya: 5,000 mAh (30W TurboPower desteği)
İşletim Sistemi: Android 10

Bir Cevap Yazın