Kullanılmayan Eski Instagram Hesabını Kapatma

Şifresini unuttuğunuz eski Instagram hesaplarına ulaşımınız da olmayacağı için kullanmadığınız eski Instagram hesaplarını kapatmak için normal yolları kullanamazsınız. Her ne kadar toplu şikayet saldırıları yapmanın etkili olduğu söylense de bilinçsizce yapılan toplu şikayetler sonuç vermeyecek hatta birden kimsenin ziyaret etmediği bir profilin onlarca kişi tarafından ziyaret edilmeye başlanılması ve profile gelen herkesin şikayet etmesi Instagram algoritmasının bunun bilinçli bir saldırı olduğunu anlamasına sebep olacaktır.

Şifresi Unutulmuş Eski Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır

Şifresi Unutulmuş Eski Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır

Instagram hesabına giriş yapamadığımız için kullanacağımız yöntem tabi ki hesabı şikayet etmek olacaktır ancak bu şikayeti sadece hesabın sahibi olan kişinin tek başına yapması yeterlidir. Bunları yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç ayrıntı vardır;

  • Kapatılması istenen hesaba uzun süre giriş yapılmamış olmalı.
  • Eski hesap kişisel bir içeriğe sahip olmalı.
  • Şikayet eden hesabın içeriklerinden aynı kişi olduğu anlaşılmalı.

Bu koşullara uyum sağladıktan sonra eski hesabı kapatmak için şikayet edebilirsiniz ancak eski hesabın içeriklerinin sayısına ve kullanım süresine göre bu durum değişiklik gösterebilecektir. Örnek vermek gerekirse dört yıl kullanılmış onlarca fotoğrafı olan bir hesabı eski hesabım diye şikayet etmeniz kapanması için sonuç vermeyebilir.

Şikayete Rağmen Kapatılmayan Hesaba Ne Yapılmalı

Şikayete Rağmen Kapatılmayan Hesaba Ne Yapılmalı

Bu durumda Instagram’la direkt olarak iletişime geçerek derdinizi anlatmanız gerekebilir. Bu durumda yapacağınız işlem hesabım kapatıldı formundan bir talep oluşturmak. Bu form üzerinden hesabınızı kapatma talebinizi dile getirebilir ve değerlendirilmesi için sonuç bekleyebilirsiniz. Instagram tarafından her forma cevap verilmemekle birlikte cevap verilen talepler ortalama iki hafta içinde dönüş almaktadır.

İletişim Formunu Doldurduysanız Geriye Ne Kalıyor

Bu durumda form cevabını beklerken hesabınızı geri alıp kesin sonuç alacağınız şekilde manuel olarak kapatmayı deneyebilirsiniz Bunun için şifresi unutulmuş hesapları geri alma yönteminin ayrıntılarına göz atabilirsiniz.

İnstagram Şifrenizi Unuttuysanız Ne Yapmalısınız?

Bir Cevap Yazın