Instagram İstediğin Kullanıcı Adını Alma

Instagram’da hesapların kimliği gibi bütünleştiği kullanıcı adları eğer içinize sinmezse Instagram kullanmak bir işkenceye dönüşebilir. Bu durumda Instagram’da istediğiniz kullanıcı adını almak için çaba gösterebilirsiniz. Ancak milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram’da gerçekten istediğiniz kullanıcı adını alma ihtimaliniz oldukça zordur. Ancak Instagram’ın gerçekten uygun bulduğu durumlarda kullanıcı adı başka birisinde bulunuyorsa bile size yardım edebilme ihtimali bulunuyor.

İstediğimiz Kullanıcı Adı Alınmışsa Ne Yapmalıyız?

İstediğimiz Kullanıcı Adı Alınmışsa Ne Yapmalıyız

Öncelikle kullanıcı adınıza sayılar, nokta ya da alt çizgi gibi ifadeler ekleyerek uygun bir kullanıcı adı yaratmaya çalışabilirsiniz. Eğer gerçekten kullanıcı adı istediğiniz hale gelmiyorsa bu durumda istediğiniz kullanıcı adı başkası tarafından kullanılıyor demektir. Pek çok kullanıcı burada o kullanıcı adına sahip hesap aktif değilse şikayet ederek hesabı kapattırmaya çalışıyor. Ancak burada yanlış bilinen birkaç nokta var.

Şikayet Ederek Instagram Hesabı Kapatılır mı?

Şikayet Ederek Instagram Hesabı Kapatılır mı?

Normal şartlarda kullanılmayan hesaplara yapılan şikayet saldırıları Instagram algoritması tarafından anlaşılabilmektedir ancak kaza bela bir hesabı kapattırmış olsanız bile kapatılmış hesapların kullanıcı adı alınamaz. Bu durumda da o hesabı kapattırmış olmak hiçbir işinize yaramayacak tam tersi amacınızdan çok çok uzaklaşmış kullanıcı adını sonsuza dek kullanılmaz hale getirmiş olacaksınız. Yine de bu konu ilginizi çekerse Instagram hesapları kaç şikayette kapanır yazımıza bakabilirsiniz.

Şikayet Ederek İnstagram Hesabı Kapattırmak

Kullanıcı Adı Talep Formunu Kullanın

Kullanıcı Adı Talep Formunu Kullanın

Eğer gerçekten bir markayı temsil ediyor ve uygun kullanıcı adına sahip olmanız gerekiyorsa bu durumda Instagram’la iletişime geçebilirsiniz. Instagram sizden markanızı temsil eden birkaç belge isteyecek ve ilgili kullanıcı adına sahip hesabı inceleyecektir. Bu hesap aktif olarak kullanılan bir hesapsa ne kadar büyük bir marka olsanız da o hesabı kapattırma şansınız yok ancak uygun olduğunu düşünüyorsanız bu formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz kullanıcı adı veya kısa bağlantı aktif olmayan bir instagram hesabına ait değil

Genellikle kullanıcıların kapatılmış hesapların kullanıcı adlarını almaya çalıştıklarında ya da kapatılmış bir Instagram hesabıyla giriş yapılmaya çalışıldığında bu durum meydana gelmektedir. “Belirttiğiniz kullanıcı adı veya kısa bağlantı aktif olmayan bir instagram hesabına ait değil” hatasıyla karşılaşırsanız yapmanız gereken işlem hesabım kapatıldı formunu kullanarak Instagram’la iletişime geçmektir.

Kapatılan İnstagram Hesabı Nasıl Açılır 2020

Bir Cevap Yazın