İnstagram Şifrenizi Unuttuysanız Ne Yapmalısınız?

Son zamanların en popüler sosyal medya ağlarından biri olan İnstagram üzerinde kullanıcıların en sık yaşadağı sorunlardan biri de hesabın şifresini unutmaktır. Bu durumda pek çok kullanıcı paniğe kapılıp ne yapacağını bilememektedir. Bu durumda başlıca çözüm yöntemleri sms ile yenileme, sıfırlama maili gönderme ya da şifresi unutulmuş hesabı kapatma oluyor.

İnstagram Şifremi Unuttum

İnstagram şifrenizi unutmanız durumunda yapabileceğiniz bazı işlemler;

Mail ile Şifre Sıfırlamak

Bu işlem için https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Ardından gelen sayfaya kullanıcı adınızı ya da mail adresinizi yazarak devam edebilirsiniz.

instagram şifremi unuttum e posta mail ile şifre sıfırlama

Bu işlemin ardından mail adresinizi kontrol etmeniz gerekmektedir. İnstagram şifrenizi unuttuğunuz hakkında bir posta gelecek olup şifre sıfırlama linki yer almaktadır. O linke tıkladığınız an sizi yeni şifre oluşturma ekranına yönlendirecektir.

İnstagram Şifremi Unuttum E Postamı Bilmiyorum

Maalesef ki en sık karşılaşılan sorun bu olmakta. İnstagram şifrenizi unuttuğunuzda sıfırlama seçeneklerine erişiminiz olmadığında diğer seçenekleri değerlendirmeniz gerekmektedir. Bu sefer kullanıcı adı kısmına telefon numaranızı yazın. Eğer telefon numaranızı kaydetmediyseniz Facebook ile giriş yapmayı deneyin. Onu da yapmadıysanız İnstagram destek sayfasından gerçekten hesabın sahibi olduğunuzu kanıtlamak için yapılacak adımlar sayfasını inceleyin. Bazı durumlarda kimlik bilgilerinizi göndererek hesabınıza erişmek mümkün olabilmekte.

instagram şifre unuttum ne yapmalıyım

İnstagram Şifremi Unuttum Hesabımı Nasıl Kapatabilirim

Bu durumda yapmanız gereken İnstagram hesabınızı kaybettiğinizi İnstagram’a bildirmektir. Bunun en kolay yolu kendi adınıza yeni bir hesap açıp eski hesabınızı bu benim eski hesabım diyerek şikayet etmektir. Ancak hemen bu işlem kabul edilmeyebilir. Yeni hesabınızı kullanmaya başladıktan bir iki ay sonra yaparsanız işe yarayacaktır.

İnstagram Şifre Bulma

Üstteki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi şifre sıfırlama sayfasından şifrenizi bulmaya çalışmak ve kimlik doğrulaması istemek haricinde bir çözüm yolu bulunmuyor. Eğer şifrenizi unuttuğunuz hesap şahsi hesap değil ya da kendinize ait bir fotoğrafınız yoksa kimlik doğrulama işlemini kullanamazsınız.

One thought on “İnstagram Şifrenizi Unuttuysanız Ne Yapmalısınız?

Bir Cevap Yazın