İnstagram Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından biri olan İnstagram üzerinde bir kullanıcının sizi engellediğini anlamanın kesin yolları bulunmaktadır. Üstelik bu işlem iki dakikadan fazla zamanınızı almaz. İşte “İnstagram’da engellendiğimi nasıl anlarım” sorusunun cevabı.

İnstagram'da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim

 

İnstagram’da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim

Öncelikle birisi sizi engellediği zaman bu size bildirilmez veya herhangi bir listede yer almaz. Bu da sizi engelleyen kişilerin listesini bulmanızın imkansız olduğu anlamına geliyor. Ancak sizi engellediğinden şüphelendiğiniz birisinin gerçekten engelleyip engellemediğini anlamak mümkün.

İnstagram Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Öncelikle bu kullanıcının kullanıcı adını bilmeniz gerekiyor. Ardından İnstagram uygulamasında bu kişinin profilini görüntülemeye çalışın. Görüntüleyemiyorsanız iki ihtimal bulunmaktadır. Ya hesabını dondurmuştur ya da sizi engellemiştir. Şimdi bu kullanıcı adını instagram.com/kullaniciadi şeklinde tarayıcınıza yazdığınızda (tarayıcıdan İnstagram’a giriş yapmayın) profil görüntüleniyorsa hesap dondurulmamış ama sizi engellemiş demektir. Eğer tarayıcıda da bu kullanıcıya ulaşılamıyor deniyorsa çok yüksek ihtimalle hesabını dondurmuştur. Bir ihtimal de olsa kullanıcı adını değiştirmiş olma ihtimali var.

İnstagram Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Kullanıcı adını değiştirmişse onu takip eden herhangi bir başkasına sorarak emin olabilirsiniz. O da göremiyorsa dondurulmuştur, görebiliyorsa engellenmişsinizdir.

İnstagram Hikayede Engellendiğimi Nasıl Anlarım

İnstagram Hikayede Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Maalesef hikayelerde böyle etkili bir yöntem bulunmamaktadır. Bir arkadaşınızdan sizi engellediğinden şüphelendiğiniz kişiyi takip etmesini ve bu kişi hikaye paylaştığı zaman size haber vermesini isteyin. Haber verdiği zaman siz bu kişinin hikayesini göremiyorsanız engellenmişsiniz demektir.

İnstagram Birinin Hesabını Dondurduğunu Anlama

İnstagram Birinin Hesabını Dondurduğunu Anlama

Birinin hesabını dondurduğunu anlamanın en kesin yolu onun kullanıcı adını tarayıcıya yazıp kontrol etmektir. Tarayıcıdan hesabına ulaşılamıyorsa hesabını dondurmuş ya da kullanıcı adını değiştirmiş demektir.

İnstagram Engelleyen Kişiye Mesaj Atma

Maalesef bu hiçbir şekilde mümkün değildir. Sizi engelleyen kişiyle İnstagram üzerinden etkileşime geçmenizin hiçbir yolu yoktur.

Engellendim Nasıl Kaldırırım

Size bir program ile engel kaldırmayı vaat eden ve ücretsiz olarak sizi engelleyenleri listeleyeceğini söyleyen internet sitelerine inanmamanız ve şifrenizi vermemeniz gerekmektedir. Çok yüksek ihtimalle bu internet siteleri kötü niyetli amaçlarla oluşturulmuşlardır.

İnstagram’da Beni Engelleyen Kişinin Profilini Görme

İnstagram uygulaması üzerinden görme imkanınız olmasa da bir internet tarayıcısına kullanıcı linkini yazarak profilini görüntülemeniz mümkündür. Ancak ilgili kullanıcı kilitli bir hesap kullanıyorsa fotoğraflarını maalesef ki göremeyeceksiniz.

İnstagram'da Beni Engelleyen Kişinin Profilini Görme

Hiçbir iOS ya da Android uygulaması size uygulamanın izin vermediği bilgilere erişim sağlayamamaktadır. Bu bilgiler sunucu üzerinde gizli olarak saklanmaktadır. Ayrıca bu kadar güvenli bir platform olamasaydı çoktan ünlü insanların bilgileri sızdırılır ve bu kadar geniş bir kitleye ulaşamazdı. Maalesef ki burada yazılanların yanı sıra hesap çalma, kapattırma gibi konularda da paylaşılan linklere inanmamanızı sizin güvenliğiniz için rica ederiz. Yazımızı buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler. Teknoloji Elçileri

One thought on “İnstagram Engellendiğimi Nasıl Anlarım

  • 25 Ağustos 2018 tarihinde, saat 14:21
    Permalink

    Sonuç üzücü oldu ama teşekkürler 🙁

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın