Twitter’da Çevirmen Rozeti Nasıl Alınır

Twitter’da bildiğiniz üzere Twitter’ın diğer dillere çevrilmesine katkıda bulunan kullanıcılara “çevirmenlik rozeti” veriliyordu. Twitter’da Çevirmen rozeti, kullanıcıların diğer kullanıcılar arasından ayırt edilir biçimde farklı görünmesini sağlıyor. Ancak 1 Kasım itibariyle çevirmenlik sisteminde Twitter büyük bir değişikliğe gitti.

Twitter Çeviri Merkezi

Öncelikle çevirmenliğe başlamak için Twitter üzerinde bulunan çeviri merkezine hesabınızla giriş yapmanız gerekiyordu. Twitter Çeviri Merkezi’ni yeni kullanıcılara kapatarak çevirmenlik sistemini sil baştan tekrar düzenledi. Çevirmenlik merkezinin ana sayfasına da “Twitter’a katkıda bulunma ile ilgilendiğiniz teşekkürler” içerikli bir yazı eklendi.

Twitter'da Çevirmen Rozeti Nasıl Alınır

Twitter’da Çevirmen Rozeti Artık Alınamıyor

Bu düzenlemenin ardından yeni kullanıcıların Twitter’da çevirmenlik rozeti alma imkanı kalmamış oluyor. Eski kullanıcılar ise bu durumdan etkilenmemektedirler ancak 30 Kasım’da var olan kullanıcılar için de çeviri merkezi kapatılacak. Bu durumda 30 Kasım’dan sonra Twitter üzerindeki tüm çevirmen rozetleri kaldırılabilir. Twitter bu durumla ilgili çeviri moderatörü hesabı @translator hesabını da silmiş bulunmakta. Konu ile ilgili Twitter’da yazılan yazıları görmek için #TTC_TR etiketi üzerinde bulunan tweetleri inceleyebilirsiniz.

Twitter hakkında sitemizde bulunan diğer içeriklere ulaşmak için tıklayınız.

One thought on “Twitter’da Çevirmen Rozeti Nasıl Alınır

Bir Cevap Yazın