WhatsApp’ın Sohbetleri Sessize Alma Özelliğinde Önemli Değişiklik

WhatsApp’ta uzun süredir bulunan sessize alma özelliğine, önemli bir değişiklik geliyor. Normalde 1 yıla kadar sessize al özelliği bulunan Whatsapp’ta artık kullanıcılar sonsuza kadar sohbetleri sessize alabilecek.  WhatsApp, bazen istemediğimiz sohbetlerin içine girmek zorunda kalmamıza neden olabiliyor. Bunun için sohbeti sessize alma özelliği bulunan uygulama, bu özelliğine uzun zamandır olması gereken yeni bir seçenek ekledi. 

Bildirimleri Sessize Alma

Daha öncesinde 8 saat, 1 hafta ve 1 yıla kadar konuşmayı sessize alma seçeneği bulunurken, yeni güncellemeyle birlikte 1 yıl sessize alma kaldırılarak bunun yerine “sonsuza kadar” seçeneği getirildi. Hem bireysel hem de grup sohbetlerinde kullanabildiğiniz bu özellik, ilk olarak WABetaInfo tarafından fark edildi. Böylece meşgul olduğunuz zaman size gelen mesajları bildirim ayarlarını değiştirene kadar bildirim almayacaksınız.

Depolama Yönetimi Sayfası da Geliyor

Depolama Yönetimi Sayfası da Geliyor

WhatsApp’ın yeni güncellemeyle depolama yönetimi özelliği de sunduğu söyleniyor. Uygulamanın 2.20.201.9 veya 2.20.201.10 sürümlerinde şu anda görülmeyen bu özelliğin şu an tarihi belli değildir. WhatsApp, gönderdikten belirli bir sonra kendisini silen mesaj sistemini, gönderilen medya içerikleri için de geliştiriyor. Burada kişilerin karşı taraftaki kişi sohbet penceresini kapattıktan sonra kendisini otomatik olarak silen fotoğraf ve videolar gönderebileceği aktarılıyor. Şimdilik sadece Android tarafında test edilen özellik, önümüzdeki aylarda resmi olarak kullanıma sunulacak deniyor.

Medyaları Hizalamak İçin Kılavuz Desteği

WhatsApp’ın sunduğu bir diğer yenilik, görüntüleri ve videoları düzenlerken veya bir yerde paylaşırken kolayca hizalamanıza izin vermesi oldu. Örneğin durum bölümünde paylaşacağınız bir fotoğrafın üzerine GIF eklemek istediğinizde parmağınızla sağa sola doğru kaydırırken çıkan kılavuz sayesinde görüntüyü rahatça ortalayabilirsiniz.

BONUS: İnanılmaz Whatsapp Hilesi

Whatsapp’ın herkesin bilmediği özelliklerinden biri de herkesten silinen mesajları sonradan görmenin mümkün olduğudur. Nasıl yapıldığını görmek için alttaki videomuzu izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın