İnstagram Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi

Neredeyse imkansıza yakın olarak bilinen bir sorun olan silinen mesajların ortadan kaybolması sorunu aslında çözümü olmayan bir sorun değil. İnstagram’da silinen mesajları geri getirmenin bir yolu var. Bu sayede eski anılarınıza kavuşabilir veya görmeden önce kaçırdığınız mesajı okuyabilirsiniz. Gönderilen mesajın geri alınabilmesi özelliği bu sayede Instagram kullanıcılarının kabusu olmaktan çıkıyor.

İnstagram’da Silinen Mesajları Getirme

İnstagram'da Silinen Mesajları Getirme

Kullanıcıların birbirine göndermiş olduğu mesajları geri alabilmesi karşı tarafın mesaj alındığı halde görmesini engelliyor. Bu durumda uygulama üzerinde yapılabilecek bir şey bulunmamaktadır. Hatta uygulama üzerinde mesaj buharlaşıyor olarak görünür. Sizler bu mesaja ulaşmak isterseniz anlatacağımız alternatif yöntemlere göz atarak çözüme ulaşabilirsiniz.

Mesajların bir diğer silinme sorunu da karşı tarafı engellemek veya sohbetin tamamını silmektir. Eğer engellendiğiniz için mesajlarınız silinmişse bu durumda biraz daha şanssızsınız demektir çünkü mesajlarınızı geri almanız zorlaşacaktır.

İnstagram’da Silinen mesajları Görmek Mümkün Mü?

Evet ancak bugünden öncesi için değil. Telefonunuza bildirim kaydedici uygulama indirerek gelen mesajların anında kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. Mesajlarınız kaydedildiği için uygulama üzerinden gönderimi iptal edilse bile mesajlar sizin uygulamanızın kayıtlarında erişilebilir olacaktır. Uygulama bunun yanı sıra her türlü bildirimin kaydını tuttuğu için düzensiz bir şekilde eski mesajlarınıza da ulaşabilirsiniz. Yani silinen sohbetler artık mesajların sonsuza dek ortadan kaybolduğu anlamına gelmiyor.

Bildirim kaydedici uygulama olarak indirmenizi tavsiye edebileceğimiz uygulama ise Notification History adlı uygulamadır. Nasıl çalıştığını görmek için alttaki videomuza göz atabilirsiniz.

Uygulamadan Önce Silinen Mesajlar Kurtarılır mı?

Uygulamadan Önce Silinen Mesajlar Kurtarılır mı

İnstagram’da silinen mesajlarınızı geri getirmek sizin için hayati önem arz ediyorsa eski mesajlarınızı geri almak için İnstagram’la iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Ancak İnstagram bu mesajları elinde tutuyorsa bile sizlerle tekrar paylaşması için mahkemelik bir durum olması gerekmektedir. Aksi taktirde keyfi olarak silinen mesajların geri getirilmesi İnstagram yönetimi tarafından mümkün değildir. Bizim bahsettiğimiz uygulamayla mesajları her zaman geri getirebilirsiniz ancak uygulamadan önceki mesajlara ihtiyacınız varsa bu durum geçerlidir.

Engellemeyle Giden Mesajların Geri Gelmesi

Bir kullanıcı sizi engellediği zaman tüm sohbet baştan aşağı ortadan kaldırıldığı için yapabilecek pek bir şey bulunmamaktadır. Bildirim tarihi uygulaması elbette ki bu kişiyle olan konuşmalarınızı yedeklemiş olacaktır ama mesajlara ulaşmanız düzensizlikten dolayı biraz zor olacaktır. Siz kendinizi garantiye alıp bir daha bu sorunla karşılaşmamak için uygulamayı şimdi kurabilirsiniz.

İnstagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Az bilinen bir diğer yöntem de silinen fotoğrafların da mesajlar gibi geri getirilebilir olduğudur. Üstelik bu yöntem öbürü kadar zahmetli değil. Eğer şanslıysanız fotoğraflarınızı dosya yöneticisini kullanarak bile kurtarabilirsiniz. Örnek olarak Es Dosya yöneticisi kullanılarak açılmış bir telefon dizinine bakalım.

dosyalarınızda bulunan instagram klasörüne göz atmalısınız

Görüldüğü üzere İnstagram klasörü bulunmaktadır. Bu özelliği kapatmadıysanız fotoğraflarınız bu klasörün içinde yer alacaktır. Eğer yer almıyorlarsa bu videomuza göz atarak alternatif yöntemleri görebilirsiniz.

İnstagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

Son olarak da İnstagram gibi bir diğer uygulama olan Whatsapp‘ta da kullanıcıların silinen mesajlardan dert yandığını görüyoruz. Bu durumda da aynı yöntemi kullarak mesajlarınızı geri getirebilirsiniz. Whatsapp üzerinde silinen mesajlar bildirim uygulaması tarafından yedeklenecek ve bu mesaj herkesten silindi uyarısı gelmesine rağmen kendi kayıtlarınızdan mesaja ulaşabileceksiniz. Üstelik karşı tarafın bu özellikten haberi bile olmayacak. Nasıl yapılacağını öğrenmek için videomuza bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın