İnstagram Bildirim Gitmeden ss Alma

İnstagram çok yakında bir güncelleme ile paylaşılan hikayeleri ss alan kişilerin ss aldığına dair, paylaşımın sahibine bildirim gönderen özelliğini devreye sokacak. Tıpkı snapchat‘te olduğu gibi ss alınca bildirim gidecek. Ancak instagram üzerinde illa da birisinin hikayesini kaydetmek istiyorsanız bunu hala gizlice yapabilirsiniz. “İnstagram’da bildirim gitmeden ss alma” için birkaç farklı yöntem bulunmakta.

instagram bildirim gitmeden ss alma

Maalesef ki artık instagram’da ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi sorusunun cevabı evet olarak değişmiş bulunmakta. Karşınızda çözüm yolları;

İnstagram Bildirim Gitmeden ss Alma

Bu özellik yayına girdiği zaman ilk seferde karşınıza bir uyarı çıkacak ve aldığınız ekran görüntüsünün karşı tarafa bildirileceği belirtilecek. Bu uyarının geldiği sefer için karşı tarafa bildirim gönderilmeyecek.

instagram bildirim gitmeden ss alma

1- Uçak Modu Yöntemi

Telefonunuzu uçak moduna alıp ardından önbelleğinizde bulunan hikayeleri gönül rahatlığıyla ss alabilirsiniz. Ancak bundan sonra Android telefonlarınız için uygulama verilerini silmeniz (tekrar giriş yapmanız gerekecektir), iPhone içinse uygulamayı silip tekrar indirmeniz gerekecektir.

bildirim göndermeden ss alma instagram

Epey zahmetli bir yöntem olması sebebiyle pek tercih edilmeyen bir yöntemdir.

2- Ekran Videosu Yöntemi

Telefonunuzda ekran videosu alma programlarını kullanarak bir hikayeyi görüntüleyebilir sonrasında ise kaydetmiş olduğunuz videoyu açıp istediğiniz hikayeyi rahatça ss alabilirsiniz.

instagram bildirim gitmeden ss alma

Ayrıca bu sayede video hikayeleri de kaydedebilirsiniz. Android için nasıl yapıldığını bilmiyorsanız aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

Eğer iPhone kullanıcısıysanız iPhone ekran videosu nasıl alınır adlı haberimize göz atabilirsiniz.

[irp posts=”652″ name=”iOS iPhone Ekran Videosu Alma (Programsız)”]

3- Casper

Casper, Snapchat hesabınızda başkalarının hikayelerindeki video ve resimleri indirebileceğiniz bir uygulamadır. – Android indirme linki

Aynı zamanda instagram‘a yeni gelen bir diğer özellik olan instagram’da son görülme kapatma isimli yazımız da ilginizi çekebilir.

3 thoughts on “İnstagram Bildirim Gitmeden ss Alma

Bir Cevap Yazın