Facebook Mavi Tik Alma – Sayfa Doğrulama 2020

Facebook‘ta popüler kullanıcılar ve sayfalar için mavi tik özelliği bulunmaktadır. Ancak bu özellik sadece doğrulanmış sayfalar için kullanılabiliyor. Eğer siz de yeterince tanınmış bir kişi olduğunuzu düşünüyorsanız Facebook mavi tik başvurusu yapabilirsiniz.

facebook profil mavi tik yapma

Facebook Profil Mavi Tik Yapma

Öncelikle kullanıcı hesapları için doğrulanmış hesap konusuna değinecek olursak bu işlemin sayfalardan çok farklı olmadığını belirtmemizde fayda var. Öncelikle profilinizin herkese açık olduğundan ve diğer kullanıcılar tarafından takip edilebilir olduğundan emin olun.

Facebook Sayfa Doğrulama Talebi

Gerekli işlemlerin ardından Facebook sayfa doğrulama talebi formunu kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Talep oluşturmak oldukça kolaydır. Facebook sayfa doğrulama formuna profiller için kimlik resmini, sayfalar için şirkete ait bir belgeyi ekleyerek bir cümleyle hesabınızın neden doğrulanması gerektiğini açıklamanızın ardından Facebook değerlendirme işlemine başlayacaktır.

facebook sayfa doğrulama profil onaylatma

Facebook tarafından belirlenen temel gereklilikler şunlardır;

  • Bir kapak fotoğrafı
  • Bir profil fotoğrafı
  • Facebook’un kurallarına uyan bir ad
  • Hesapta paylaşılmış içerikler

Facebook sayfa onaylatma 2018

Hesabınızda bunlar yoksa otomatik olarak talebiniz reddedilecektir. Facebook mavi tik ve hesap onaylatma işlemi başvurularının kabul edilme garantisi yoktur. Talebiniz reddedilirse 30 gün sonra yeniden başvurabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın