İnstagram Yanlışlıkla Silinen Hesabı Geri Açma

Eğer İnstagram hesabınızı yanlışlıkla sildiyseniz hızlı hareket ederek yanlışlıkla silinen İnstagram hesabınızı kurtarabilirsiniz. Bu sorunun sebebi genellikle kullanıcıların uygulama üzerinde yapılan değişikliklere ayak uyduramamasıdır. Yeni yapılan güncellemeler bazı ayarların yerlerinin değişmesi ve hesabın kapatılmasına yol açmaktadır. Her ne kadar ilginç olsa da yanlışlıkla İnstagram hesabını kapatan kullanıcıların sayısı hiç az değildir.

İnstagram Silinen Hesap Nasıl Geri Açılır

İnstagram Silinen Hesap Nasıl Geri Açılır

Normal şartlar altında İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silseniz bile bir süreliğine silinen hesaplar İnstagram’ın arşivinde kullanıcıların pişmanlık yaşayıp geri dönme ihtimalleri göz önünde bulundurularak saklanmaktadır. Yani doğru şekilde başvurur ve hesabın sahipliğini kanıtlarsanız silinen İnstagram hesabının geri getirilmesi gayet mümkündür.

Yapmanız gereken ilk işlem İnstagram hesabım kapatıldı başlıklı yardım formuna gidip bilgileri kendinize göre doldurmaktır. Forma aşağıdaki İnstagram hesap kurtama linkinden ulaşabilirsiniz. Maalesef ki bu sayfanın Türkçe hali bulunmamaktadır. Bu yüzden yazımızda formu nasıl dolduracağınız hakkında yardımcı olacağız.

https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

İnstagram Silinen Hesabı Geri Açma Başvuru Formu Doldurma

İnstagram Silinen Hesabı Geri Açma Başvuru Formu Doldurma

Forma tıkladığınızda karşınıza ilk olarak aşağıdaki sayfa gelecektir. Burada evet ve hayır olarak iki seçenek bulunmaktadır. Hesabınız kendi adınıza kullandığınız şahsi bir hesapsa hayır seçeneğini işletme hesabıysa evet seçeneğini işaretleyin.

İnstagram Silinen Hesabı Geri Açma Başvuru Formu Doldurma

Ardından sayfada alttaki gibi formun devamı görünecektir. Kapanmış olan İnstagram hesabınıza ait bilgileri aşağıya yazın. “Full name” kısmına tam isim soy isminizi ve “username” kısmına kullanıcı adınızı yazmalısınız. Bunları doğru olarak doldurmadığınız durumda İnstagram hesabınızın açılma ihtimali 0’dır.

İnstagram’ın Silinen Hesabı Açmak İçin Sizinle İletişime Geçmesi

Bu işlemi yapıp formu göndermenizin ardından İnstagram sizinle e-posta yoluyla iletişime geçecektir. Bu yüzden “your email address” kısmına şuan kullanmakta olduğunuz ve mümkünse hesabınızın da kullandığı mail adresini yazmanız önemlidir.

dondurulan instagram hesabını açma

İnstagram tarafından yanlışlıkla silinen İnstagram hesabınızı açmak için gönderilen mailde gönderici Facebook olarak görünebilir. Bunu sorun etmeden mailde istenen adımları uygulamaya geçin.

Yanlışlıkla kapatılan İnstagram Hesabınızı geri almak için yapabileceğiniz işlemlerde sıra gelen maile yanıt vermeye geldi. Mail aşağıdaki şekilde olacaktır. Mümkün olduğu kadar kısa sürede aşağıdaki yönergeleri uygulayarak hesabınızı geri almak için maile yanıt gönderin.

Instagram, kullanıcı deneyimini arttırmak adına sürekli yeni güncellemelerle geliyor. Bu güncellemeler olumlu izlenim bıraksa da, bazen kullanıcı hatalarından kaynaklı olarak başınıza sosyal medya kazaları gelebiliyor. Bunlardan bir tanesi, Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim demeniz. Tabi ki yanlışlıkla! Yanlışlıkla sileceğimi düşünmüyorum diyorsanız, yapılan araştırmalar sonucu istatistikler var. Dünya genelindeki Instagram kullanıcılarından % 39’u bunu yaşıyor.

Instagram hesabını silme durumu hoş olmasa bile, her an başımıza gelebilir. Bu yazıda böyle bir durumla karşılaşmanız durumunda, yanlışlıkla hesap silmeniz durumunda ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi verilecektir. Yazıyı sonuna kadar okuyup işlemleri adım adım uygulamanız durumunda sorun ortadan kalkacaktır. Instagram hesabı geri alma işlemi tamamlanmış olacaktır. O zaman buyurun yazıya geçelim.

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Nasıl Geri Açabilirim

Instagram hesabını yanlışlıkla sildim nasıl geri açılır?
Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim nasıl geri açılır diyorsanız, şunu unutmayın. Sosyal medya uygulamalarının en önemli amacı takipçi kazanmak ve bu takipçilerin kalıcılığını sağlamaktır. Bu nedenle, silinen hesap bir daha geri getirilemez diye duyduysanız, tüm bildiklerinizi bir kenara bırakın. Bizimle yeni deneyimlere şahit olun.

Adım adım silinen Instagram hesabını geri alma:
Birinci adım olarak Instagram hesabınızın silinmiş olduğundan gerçekten emin olmanız gerekiyor. Bunu anlamanın ise iki yolu var. İlk olarak internet üzerinden https://instagram.com/kullanıcıadınız adrese girerek, hesabınızın olup olmadığına bakın. Burada göremiyorsanız, hesabınız silinmiş demektir. İkinci kontrol ise, Instagram’ın mobil uygulaması üzerinden olacak. uygulama üzerinden giriş yaptığınızda, hesabınızın görünmemesi gerekiyor. Görünmüyorsa hesabınız silinmiş demektir.
Uygulamanın özü İngilizce olduğu için, işlemleri sizden İngilizce olarak isteyecek. Üzülmeyin bu süreçte, adımları takip ederseniz dil bilmeden de çözüme kavuşacaksınız. İlk olarak masa üstünden https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 bu linke giriş yapın. Karşınıza bazı sorular çıkacak, bunları doğru bir şekilde cevaplamanız önemli. Bunlar:
Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Nasıl Geri Açabilirim

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Tbt Kullanıyor

Adımlar:
1)Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?

Bu soruya ‘’hayır’’ demeniz gerekiyor.

2) Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız?

Bu bölüm güvenilirliğinizi kanıtlamak için oldukça önemli. Eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Yanlışlığı tespit edilirse sorun yaşarsınız.

3) Instagram kullanıcı adınız?

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim diyorsanız unutmamanız gereken bilgilerin başında kullanıcı adı geliyor.Bu kısım Instagram’ın sizi bulup yardımcı olabilmesi adına gereklidir. Doğru bir şekilde doldurmaya özen gösterin.

4)E-posta adresiniz?

Hesabınızı silmeden önce giriş yaparken hangi e-posta adresini kullanıyorsanız onu girin. Başka bir e-posta adresi girmeyin.

5) Hangi ülkeden yazıyorsunuz?

Bu soruya Türkiye cevabını verin. Önemli değil diye düşünüp yanlış bilgi verirseniz, işlem sonuçlanmaz.

Bekleme Zamanı
Tüm bu sorulara doğru bir şekilde cevap verdikten sonra işlem tamam. Artık sizin yapacağınız kısım az kaldı. Bundan sonrası ise Instagram’ın ne kadar hızlı incelediğine ve sonuç bulduğuna kalmış. Ancak Instagram bu bilgiler üzerine, sizden ekstra bilgiler isteyecek. İlk bilgi, bu soruları doldurduktan sonra, yazmış olduğunuz e-posta adresine bir ileti gelecek. Bu iletide sizde İngilizce dilinde yazılmış olan bir bilgi istenecek. Ve bu ileti içinde Instagram, size bir sayı gönderecek. Şimdi gelelim yapmanız gerekene.

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Nasıl Geri Açabilirim

Mail sonrası yapmanız gereken 1. işlem:

Beyaz bir A4 kağıdına, e-posta adresine gelen sayıyı büyük ve okunaklı bir şekilde yazıyorsunuz. Sonrasında yüz hatlarınızı belli eden bir fotoğrafı öz çekim (selfie) şeklinde çekiyorsunuz. A4 kağıdının fotoğrafını çekin. ( Yazmış olduğunuz rakamların net ve okunaklı olmasına özen gösterin.)

Selfie fotoğraf ve A4 fotoğrafını birlikte, Instagram tarafından size gönderilen maile yanıt olarak gönderiyorsunuz. İkisi birlikte gönderilecek, oraya dikkat edelim. Yanıtlama yazısı Türkçe değil de İngilizce ise ‘’Reply’’ dedikten sonra aynı şekilde iki fotoğrafı yükleyip gönderin.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim diyenlerdenseniz artık yapmanız gereken işlemlerin sonuna geldiniz demektir. Bundan sonra tek yapmanız gereken beklemek. Instagram bilgilerinizi ve gönderdiğiniz belgeler 48 saat içinde inceleyip size geri dönüş yapacak. Eğer bilgilerinizde hata yoksa, hepsini doğru bir şekilde girdiyseniz size bir mail gönderecek.

Bu mailde yer alan linke tıklayın. Bu link sizi, yeni şifrenizi belirlemenizi sağlayacak sayfaya yönlendirecek. Instagram hesabınız için istediğiniz şifreyi tamamladıktan sonra artık işlem tamam. Instagram hesabını geri alma işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmış demektir. Yeni şifrenizle beraber hesabınıza tekrardan giriş yapabilirsiniz.

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Nasıl Geri Açabilirim 2019

Instagram hesabını geri alırken bilmeniz gereken önemli bilgiler
Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim dedikten sonra yukarıdaki yazıda yer alan bilgileri denemeye karar verdiniz. Burada hesabınızın tekrardan onaylanması için dikkat etmeniz gereken birkaç önemli bilgi vereceğiz. Bu bilgiler:

Instagram uygulamasının sizden selfie şeklinde fotoğraf istemesinin nedeni, sizin gerçek kimliğinizden emin olmak içindir. Bu hesabın size ait olduğunu onaylamak içindir. Gönderdiğiniz fotoğrafla, önceden Instagram profil fotoğrafı olarak kullandığınız fotoğraflar incelenir ve karşılaştırılır. Bu şekilde aynı kişi olduğuna karar verilir. Bu durumdan anlaşılıyor ki fotoğraf konusunda sıkıntı yaşamamak için, profilinizde önceden siz olduğunuzu belli eden herhangi bir fotoğrafı paylaşmış olmanız gerekiyor.
Instagram hesabını açarken birbirinden farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Bazı kişiler e-posta adresi ile giriş yaparken, bazı kişiler de telefon numarasıyla giriş yapabilmektedir. Böyle bir durumda yazının başında Instagram hesabınıza giriş yaptığınız e-posta adresini yazın demiştik. E-posta ile giriş yapmıyorsanız bu mümkün olmayacaktır.
Böyle bir durum yaşıyorsanız, o kısma şu an güncel olarak aktif olan, kullandığınız bir e-posta adresini yazın. Instagram size mesaj gönderdiğinde, ona bu durumu açıklayın. Telefonlar giriş yaptığınız için e-posta adresinizin olmadığını ve bu nedenle başka bir e-posta adresi girdiğinizi belirtin. Bu durumda size yardımcı olacaklardır.

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Nasıl Geri Açabilirim çözüldü

Hepsini yaptım ama olmadı diyorsanız
Instagram hesap geri alma işleminde hepsini yaptım ama olmadı diyorsunuz. Bu durumda ya girdiğiniz bilgilerde hata vardır ya da gönderdiğiniz fotoğraf onların istediği kriterlere uygun değildir. Bu durumda yapmanız gereken Instagram müşteri hizmetleri irtibata geçmek. Tüm aşamaları uyguladığınızı ama hesabınızı geri alamadığınızı belirtin. Onlarda nerde hata yaptığınızı söylesinler.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Müzik Bulunduğun Bölgede Kullanılamıyor Sorunu & Çözümü

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim aşamaları bu kadar.Umarım bu yazımız, sizler için faydalı olmuştur.


Instagram silinen hesabı geri alma nasıl yapılır?
Yapılan pek çok araştırmaya göre her 10 Instagram kullanıcısının 4 tanesi hesabını çeşitli sebeplerle istemeden silmek zorunda kalıyor. İstemeden olması işin en acı verici yönü olsa da emek verilen ve içinde belki yüzlerce fotoğrafın bulunduğu bir hesabı silmek kişiler açısından büyük bir hayal kırıklığına neden olabilmektedir. Ancak silinen hesabı geri alma konusunda sunulan çözümler sayesinde hesabımı yanlışlık sildim veya silinen instagram hesabı geri alma gibi konularda problem yaşamanızın önüne geçmek mümkündür. Peki, insanların yanlışlıkla sildikleri noktada hangi adımları atmak gerekir? Bu durumda karşımıza çıkacak ilk olaylardan biri Instagram silinen hesabı geri alma formu olmaktadır. Peki, bu form nasıl temin edilir? İşlemler nasıl yapılır buyurun inceleyelim.
Instagram silinen hesabı geri alma konusunda yapmanız gereken ilk şey, hesabınızın silinip silinmediğinden kesin olarak emin olmanız gerektiğidir. Zira henüz silinmemiş bir hesabı geri almak da söz konusu olmaz. Profilinizin açık olup olmadığını kontrol ettikten sonra Instagram yardım kısmından size yöneltilen sorulara doğru ve eksiksiz cevap vermeniz istenir. Instagram silinen hesabı geri alma formu da denen bu formu doldurup yolladıktan sonra mail adresinize sayılardan oluşan bir kod gelir. Bu kodu bir a4 sayfasına büyük bir şekilde yazıp altına kimlik belgesini koyarak fotoğraflamanız gerekir. Bu fotoğrafı size gelen maile cevap olarak yollamanız durumunda silinen hesabınızı geri alma için gerekli işlemleri tamamlamış olursunuz. 48 saatlik bir bekleme süresi sonrasında mailinize gelen link ile yeni bir şifre belirleyerek hesabınıza giriş sağlayabilirsiniz.
Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim nasıl açarım?
Emek verilen ve aylarca uğraşarak oluşturulan bir Instagram hesabının yanlışlıkla silinmesi kişiler açısından büyük bir hayal kırıklığına sebep olur. Nitekim hesabını yanlışlıkla silen ve geri alma konusunda henüz bir bilgisi olmayan kişilerin silinen Instagram hesabımı nasıl geri alabilirim sorusuna doğru cevabı bulmasına kadar geçen süreç resmen bir stres dönemidir. Ancak kullanıcıların silinen hesabı geri alma konusunda karamsar olmamaları gerekir. Instagram tarafından kullanıcılara sunulan büyük hizmetler sayesinde gerekli formu doldurup doğru adımları yürüterek emek verdiğiniz hesabınızı geri alabilmeniz mümkündür. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta silinen instagram hesabını geri alma işlemini yaparken kişilerin fotoğraflarını paylaşıp paylaşmadıklarından emin olmalıdır. Hiç kendi fotoğrafınızı paylaşmadığınız hesabınızı geri almak için kimliğinizi yolladığınızda olumsuz cevapla karşılaşmanız olasıdır. Bunun için fotoğrafınız yoksa durumu uygun bir dille Instagram’a anlatmanız gerekir. Çünkü değerlendirmeyi yapan kişilerin de insan olduğunu unutmamalısınız.
Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

Instagram Silinen Hesabı Geri Alma mümkün mü?
Instagram silinen hesabı geri alma konusu elbette mümkündür. Ancak kullanıcıların hesap geri alırken dikkat etmeleri gereken huşuları iyi bilmeleri gerekir. Aksi takdirde geri alınabilecek bir durumdaki hesabı dahi geri alamama ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle başvuru yaparken hesabınıza bağlı olan e-posta ile başvuru yapmalısınız. Hesabınız bir telefon numarası ile sisteme kayıtlı ise bu durumu Instagram’a bildirmeli ve silinen instagram hesabı geri alma için akılcı adımlar atmanız gerekir. Bunun yanında hesabınızın politika ihlalleri ve benzer durumlardan dolayı kapandığını biliyorsanız hesabınızın çalındığını bildirerek ihlallere neden olan kişinin siz olmadığını Instagram’a açıklamalısınız. Bu yöntemle hem hesabınızın geri alma işlemini gerçekleştirebilir hem de size yönelecek cezalara karşı önlem alabilirsiniz. Tüm bu yöntemlere rağmen hesabınızı geri alamadıysanız işlemleri doğru yaptığınızı kontrol etmelisiniz.
Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır 2019

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan Instagram Hesap Yedekleme Adım Adım 2019 ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Maile Yanıt Vermenizin Ardından

Fotoğrafınızı istenen şekilde çekip yolladığınız zaman İnstagram ortalama 48 saat içerisinde size dönüş yaparak silinen hesabınızı açıp açamayacaklarını belirten bir maille dönüş yapacaktır. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey beklemektir. Gelen cevap her kullanıcıya farklı olacağından buradan sonrasını sadece tahmin edebiliriz. Diğer ihtimallere göz atalım.

Bu Hesap Silinmiş ve Artık Geri Alınamaz

Maile yapılan dönüşler arasından en olumsuz olanı budur. İnstagram hesabınızı yanlışlıkla silmiş olsanız bile size acımasız bir şekilde artık hesabınızın kayıtlar arasında olmadığını ve bu nedenle geri getirilmesinin imkansız olduğunu söylerler.

Maile Günlerce Yanıt Gelmiyorsa

instagram mail ile hesap açma başvurusu

Cevap göndermenize rağmen bazen mailinize onlarca gün cevap verilemeyebilir. Bu durumda birkaç ihtimal vardır. Olağan dışı bir sebepten ötürü hesabınızda farklı incelemeler yapılıyor olabilir. Hesabınız için göndermiş olduğunuz talep arada kaynamış olabilir ya da hesabınız geri açılmayacaktır.

Olumsuz Yanıt Geldiyse

Malinize silinen hesabınızın geri açılması konusunda olumsuz bir yanıt geldiyse muhtemelen yanında gerekçesi de yazacaktır. Örneği göndermiş olduğunuz fotoğrafın net olmadığı yazıyorsa yeni bir başvuru formu oluşturup bu sefer yanıtınızı istenen şekilde gönderebilirsiniz. Eğer gerekçe yoksa muhtemelen artık hesabın açılması mümkün değildir.

İnstagram’da Silinen Hesabı Geri Almak Ne Kadar Mümkün

İnstagram'da Silinen Hesabı Geri Almak Ne Kadar Mümkün

Sonuç olarak baktığımızda bazı hesapların kurtarılması imkansızdır. Bu hesaplar en başta bahsettiğimiz arşivlenen hesaplar arasından silinmiştir. İnstagram her ne kadar silinen hesapları saklıyor olsa da bunun bizim bilmediğimiz bir süresi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra spamlanan hesapların geri açılma ihtimali biraz daha düşüktür. Çünkü bu hesaplar topluluk ihlali yaptığı için İnstagram yönetimi de açılmasını pek istememektedir. Bu durumda sizlere tavsiyemiz eski hesabınızı geçmişte bırakıp yeni bir hesapla yeni kullanıcılara hayatınızda yer açmanız. Bu kadar uğraşın sonunda eğer hala hesabınız geri açılmadısa muhtemelen bir daha açılmamak üzere silinmiştir.

Alternatif Yöntem: Fake Hesap Açmak

Tüm çabalarınıza rağmen silinen İnstagram hesabınızı kurtaramadıysanız ya da bekleme sürecindeyseniz İnstagram’da diğer kullanıcılardan geri kalmamak için fake hesap açmayı deneyebilirsiniz. Ancak bu hesaplar da sahte oldukları anlaşıldığı an İnstagram tarafından kapatılmaktadır. Bu hatayla karşılaşmamak için videomuzu izleyerek en kolay mail doğrulaması yöntemine ve hesabın silinmemesi için yapılması gerekenlere ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın