İnstagram Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma

İnstagram hesabı silmek için öncelikle hesabınızı kullanmaktan vazgeçtiğinizden kesin olarak emin olmalısınız. Çünkü İnstagram hesabı kapatma işlemi kalıcı bir işlem olup geri alınamamaktadır. Son dönemin en popüler sosyal medya ağı olan “İnstagram nasıl kapatılır” sorusunun cevabı bu yazımızda videolu ve resimli olarak ayrı ayrı anlatılmıştır.

İnstagram Hesabımı Nasıl Silerim

İnstagram Hesabımı Nasıl Silerim

Son dönemlerde tıpkı Snapchat gibi ağına eklediği hikaye özelliğiyle epey popüler hale gelen İnstagram’da hesabınızı telefondan tamamen silmek için öncelikle hesabınıza tarayıcıdan giriş yapmalısınız. Bu işlem uygulama üzerinden asla yapılamamaktadır. Bunun sebebinin İnstagram’ın hesap silmek isteyen kullanıcıların işini zorlaştırmak istemesi olarak düşünüyoruz. Ne de olsa hiçbir sosyal ağ kullanıcılarını kaybetmek istemez. Bu Facebook için de Twitter için de geçerlidir.

İnstagram Hesap Silme (Resimli Anlatım)

Öncelikle İnstagram hesap silme linkine tıklayarak hesabınıza giriş yapın.

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

İnstagram Hesap Silme (Resimli Anlatım)

Ardından karşınıza çıkan sayfada hesabınızı silme nedeninizi açıklamanızı isteyen bir form olacak. Bu formdan sebebinizi seçip İnstagram hesap silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

İnstagram Kalıcı Hesap Kapatma (Videolu Rehber)

Bittikten sonra üsttekine benzer bir bildiri sayfası karşınıza gelecektir.

İnstagram Kalıcı Hesap Kapatma (Videolu Rehber)

İşlemler kafanızı karıştırdıysa telefondan İnstagram hesap silme konulu hazırlamış olduğumuz videomuza buradan ulaşabilirsiniz. Videolu anlatım genel olarak daha iyi anlamayı sağlar.

İnstagram Hesabını Sildikten Sonra

İnstagram Hesabını Sildikten Sonra

İnstagram Hesabınızı silmenizin ardından eklemiş olduğunuz tüm fotoğraflar ve mesajlarınız silinecektir. Hem de kalıcı olarak. Bu yüzden işlemleri yapmadan önce görsellerinizi yedeklemeniz ya da kısaca hesabınızın tüm içeriklerini arşivlemeniz pişmanlık duymamanız adına faydalı olacaktır. Eğer her şeyin kalıcı olarak silinmesini istemiyorsanız İnstagram hesabınızı dondurmayı deneyebilirsiniz.

İnstagram Fotoğraf Arşivi Nasıl İndirilir

Paylamış olduğunuz tüm fotoğrafları ve daha fazlasını tek bir arşive sıkıştırılmış halde size sunun veri yedekleme özelliği sayesinde instagram hesabınızı tamamen silmeden önce paylaşmış olduğunuz tüm içerikleri yedekleyebilirsiniz. Bu özelliğe ulaşmak için Ayarlar > Güvenlik bölümünde bulunan verilerimi indir butonuna tıklamanız gerekmektedir.

İnstagram Fotoğraf Arşivi Nasıl İndirilir

One thought on “İnstagram Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma

Bir Cevap Yazın