Android “iP Adresi Alınıyor”da Kalıyor Wifi Bağlanmıyor

Bazen telefonumuzla Wifi ağına bağlanmaya çalışırken bağlanmadığını, takıldığını görürüz. Ağın ağlarında iP adresi alınıyor yazısı takılır kalır. Bu durumda yapmanız gereken birkaç işlem ve buna bağlı olarak oluşan hataları çözmeniz gerekmektedir. İlk aşamada sorununuz çözülse bile diğer yöntemleri de okuyup gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

android ip adresi alınıyor takılı kalıyor bağlanmıyor

iP Adresi Alınıyor Uyarısı Takılı Kalıyor

Öncelikle telefonunuz internete bağlanamadığı için Google Play’den uygulama indiremeyeceksiniz (mobil veriniz varsa buradan indirebilirsiniz). Bu yüzden buradan başka bir cihazla apk dosyasını indirip bluetooth ya da herhangi bir yöntemle kendi cihazınıza aktarmalısınız. Uygulamayı cihazınıza kurduktan sonra resimdeki ekran karşınıza gelecektir.

ip adresi alınıyor hatası

Bu ekrandan sonra cihazınızdaki sorun çözülmüş olacaktır. Bu sorunu çözdükten sonra ara ara internetiniz kesilmeye başladıysa yapmanız gereken wifi kısmında bulunan üç noktaya tıklayarak “yapılandır” ya da “gelişmiş ayarlar” (cihaza göre değişiklik gösterebiliyor) seçeneğinde bulunan “kablosuz ağı her zaman açık tut” ayarını düzenlemelisiniz.

Android "iP Adresi Alınıyor"da Kalıyor Wifi Bağlanmıyor

Eğer konu hakkında daha fazla yardım almak isterseniz videolu anlatımımızı izleyebilirsiniz;

4 thoughts on “Android “iP Adresi Alınıyor”da Kalıyor Wifi Bağlanmıyor

 • 17 Temmuz 2018 tarihinde, saat 16:38
  Permalink

  uygulamayı indirdim kontrolde ettim yine hala ip adresi alınıyor deyip bağlanmıyor yani bağlanmamakta ısrarlı

  Yanıtla
 • 2 Kasım 2018 tarihinde, saat 00:06
  Permalink

  SİZİN DEDİNİZİN AYNSINI YAPTIM AMA nedensa olmadı yardım edebilrimisiniz

  Yanıtla
 • 22 Ocak 2020 tarihinde, saat 17:27
  Permalink

  Merhaba benim ve eşimin teli redmi note 8 ikimiz vifi açtığımızda baglanamiyoruz ama biri kapalıyken baglaniyoruz bunu başka vifide denedik gene ayni sorunu yaşıyoruz yardimci olur mususunuz

  Yanıtla
 • 5 Mayıs 2020 tarihinde, saat 12:27
  Permalink

  Gelişmiş seçenekler ekranındaki ıp adresi Vs talımatlarınız doğrultusunda değiştirdim ancak Kaydet butonu hep pasif durumda. Ayrıca o sayılar aynen orada var. Yani sorunum devam ediyor.
  Tlf. Huawei
  Yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın