iOS iPhone Ekran Videosu Alma (Programsız)

Eskiden iOS işletim sistemli cihazlarda ekran videosu almak için üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duyuyorduk. Ancak ios 11 ile iPhone Ekran videosu almak çok kolay ve risksiz. Çünkü eskiden bu üçüncü parti yazılımlar telefonların arka planlarında çalışarak hem şarjlarının çabuk bitmesine hem de sürekli açılıp durmasına sebep oluyordu.

 iphone ekran videosu ios 11

iPhone Ekran Videosu Alma

Öncelikle telefonunuzda bulunan ayarlardan genel bölümüne girmelisiniz. Denetim Merkezi bölümüne giriş yaparak alttan çekerek kullandığınız görev çubuğunu yönetebileceksiniz. Ekran videosu kullanımı kısayolu ise bu bölümden ekleniyor.

iphone ios

Altta bulunan özelleştirme seçeneklerine gelerek ekran kaydı seçeneğininin sağında bulunan + simgesine tıklamalısınız. Sonrasında alt menüden ekran kayıt kısayoluna ulaşabilirsiniz. Ancak bu kadar değil.

ios ekran videosu

Ayrıca ekran videosu özelliği telefonunuzun hızlı olmasını gerektirmektedir. Bu haberimize de göz atabilirsiniz.

[irp posts=”617″ name=”iPhone Nasıl Hızlandırılır”]

Ekran videosu özelliğini açtığınızda mikrofon seçeneği kapalı olarak gelecektir. Mikrofonu kullanabilmek için bildirim panelini açıp yeni ekran videosu simgesine basılı tutmalısınız. Ardından mikrofon açık kapalı ayarı karşınıza gelecektir.

ios ekran kaydı iphone

Bu ayarı değiştirdikten sonra sesli ekran videoları kaydedebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz videolu anlatımız da mevcut.

2 thoughts on “iOS iPhone Ekran Videosu Alma (Programsız)

Bir Cevap Yazın