İnstagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Daha önce anlık bir sinirle istemediğiniz bir fotoğrafı silmiş olabilirsiniz. Bu durumda fotoğraflarınızın geri getirilmesini isteyebilirsiniz. Bu yazımızda silinen fotoğrafları geri getirmeyi sağlayan birkaç yöntemden bahsedeceğiz. İşinize yaramasını umarız.

İnstagram Fotoğrafımı Sildim Nasıl Geri Getiririm

Öncelikle yapmanız gereken profilinizin diğer index sitelerinde yer alıp almadığını kontrol etmektir. Bu tarz siteleri görmek için kullanıcı adınızı yazıp instagram diye arama yapmanız yeterli olacaktır.

instagram silinen fotoğrafları kurtarma

Yukarıda görüldüğü gibi çıkan siteleri kontrol edebilirsiniz. Örnek olarak lojygram.com/teknolojielcileri yazmanız bize ait olan hesabı kopya sitelerde bulmanızı sağlayacaktır. Alttaki videoda sildiğimiz bir fotoğrafı bu sitede nasıl bulduğumuzu gösteren videoya göz atabilirsiniz.

Bir fotoğrafın yanlışlıkla veya bilerek silinmiş olması da çözüm yolunu değiştirmeyecektir. Bir diğer yöntem ise üstte bahsettiğimiz arama yöntemini görsel aramada uygulamaktadır. Google’ın indexlediği fotoğrafların üstteki siteler gibi kaldırıldığını geç anlaması bu imkanı sağlamaktadır. İnstagram’da fotoğraflar anında silinse de o sayfaları kaydeden diğer sağlayacıların bu değişikliği fark etmeleri biraz zaman almaktadır. Bu yöntem de bu sorunu avantaja çevirerek kullanılan bir yöntemdir.

Dosyalardan Fotoğraflar Bulunur mu?

Evet, telefonunuzda bulunan dosya yöneticisine girdiğinizde karşınıza dosyalarınız çıkacaktır. Eğer ayarlardan bu özelliği kapatmadıysanız yüklemiş olduğunuz fotoğraflar İnstagram klasöründe yer alacaktır. Bu sayede silinmiş fotoğraflarınızı geri getirebilirsiniz.

Üstteki videoda bu yöntem de anlatılmıştır. Dilerseniz görüntülü bir anlatımla konuyu daha iyi kavrayabilirsiniz.

Telefondan Silinen Fotoğraflar Geri Getirilebilir mi

Her ne kadar mümkün olsa da bu yöntem uzun uğraşlar gerektirdiği için videolu olarak anlatım hazırlayacağız. En kısa sürede hazırlayıp kanalımıza yükleyeceğiz. Dilerseniz yayınlandığı an görebilmek için Youtube’dan kanalımıza abone olabilirsiniz.

İnstagram Paylaşımlarım Silindi

Hesabınızı dondurduysanız ve uzun bir süre sonra geri açtıysanız tüm paylaşımlarınız bir süre görünmeyecektir. Bu normal bir durumdur, hepsi zaman içerisinde kendiliğinden geri gelecektir. Hesap dondurma hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

İnstagram Silinen Hesap Geri Alınır mı?

paylaşımlarım silindi

Eğer geri almak istediğiniz fotoğraflar silinmiş bir hesaptan paylaşılmışsa bu resimleri geri getirmek daha kolay olabilir. Çünkü İnstagram’ın destek formundan silinmiş hesapların geri getirilmesi için talep oluşturulabilmesi mümkün. Bu forma ulaşmak için https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 adresine göz atabilirsiniz.

Çözüm İçin Unutma Yöntemi!

Her ne kadar etkileyici bir çözüm olmasa da zaten silinmiş olan geçmişi siz de aklınızdan silerek kendinizi bu dertten kurtarabilir ve sorununuzu hiç uğraşmadan çözebilirsiniz.

One thought on “İnstagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Bir Cevap Yazın