Takipçi Kazanmak İçin İnstagram Profil Fotoğrafı Nasıl Olmalı

İnstagram‘da kullanıcılar tarafından en çok önemsenen şeylerden biri takipçi sayısıdır. Daha fazla takipçiniz olması paylaşımlarınızın daha fazla kişiye ulaşacağı ve potansiyel olarak daha fazla beğeniye sahip olacağınız anlamına gelir. Diğer kullanıcıların ilgisini çekebilmenin en iyi yolu da güzel bir profil fotoğrafına sahip olmaktır.

İnstagram takipçi kazanma yolları

En İyi Açıyı Yakalamalısınız

Herkesin güzel çıktığı açı farklı olabilir. Kimisi profilden çekilen fotoğrafla iyi görünürken kimisi de boydan çekilmiş fotoğrafıyla iyi görünür. Kendinizi keşfedip bunu dikkate almalısınız.

Sizi Anlatan Bir Fotoğraf Kullanmalısınız

Şahsi hesabınızda deniz, manzara fotoğrafı gibi bir fotoğrafı profil fotoğrafı yapmanız sizin aleyhinize bir durum olacaktır. Aynı şekilde başkalarıyla koyduğunuz fotoğraflar yeni takipçileri sizden kaçırır. Sizin kim olduğunuza emin olamayan kullanıcı bilmediği birini takip etmek istemez ya da kendinizi çirkin bulduğunuzu düşünebilir. Garip gelebilir ama daha kendini güzel bulmadığı için beğendiği bir arkadaşıyla fotoğraf çekilip bunu profil yapan insanlar mevcut.

Fotoğrafların Kalitesi Yüksek Olmalı

takipçi ve fotoğraf ilişkisi

Her ne kadar profil fotoğrafları küçük görünüyor olsa da bazı kullanıcılar profil fotoğraflarını saatlerce izlemekteler. Bu durumda da en ufak ayrıntıyı bile fark edebilirler. Ayrıca profil fotoğraflarını büyük görme konusunda da yöntemler bulunmaktadır. Linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer Konulara da Odaklanmalısınız

Her ne kadar sizin hakkınızda ilk fikir veren bilgi profil fotoğrafınız olsa da biyografi bölümünüz ve takipçi – takip edilen kişi sayınız kullanıcıların kapalı bir profil hakkında edinebilecekleri tek bilgi olacağı için bu bölümlere de özen göstermeniz gerekmektedir. Eğer takipçi sayınız yüksekken çok az kişiyi takip ediyorsanız kullanıcılar sizin onları ciddiye almayacağınızı ya da geri takip etmeyeceğinizi düşünerek sizi takip etmekten vazgeçebilir. Ne de olsa bu insanlar sizin hayranınız değiller, onlara kendinizi tanıtmak için bazılarını takip ederek onlardan biri olduğunuz izlenimini verebilirsiniz.

instagram net profil fotoğrafları

Beğeni ve Takipçi Hilelerinden Kaçının

Daha fazla takipçiye sahip olmanız potansiyel olarak daha fazla beğeninizin olacağı anlamına gelir ancak takipçilerinizin hileyle elde edilmiş olması muhtemelen bu kişilerin fotoğraflarınızı beğenmeyeceği anlamına gelir. Profilinizi inceleyen biri bin küsür takipçisi olan kişinin fotoğrafının sadece elli beğeni aldığınızı görürse bu durumu anlayabilir. İnstagram kullanıcıları fotoğrafları beğenme eğilimindediler ve takipçi beğeni oranı genelde sağlam bir dengede tutulmaktadır.

Daha Fazla Beğeni Bize Ne Katar

Her ne kadar beğeni almak önemli olsa da gerçek hayatta bir karşılığı yoktur. Bu yüzden takipçi ya da beğeni kazanamıyorsanız bunu bir sorun haline getirip kendinizi üzmenizin anlamı yoktur. İnstagram’da sürekli hayatını dopdolu yaşıyormuş gibi göstermeye çalışan büyük bir kitle var. Bunun ne derece bir sorun haline gelebileceğini şu örnekten görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın