İnstagram Arşivleme Nasıl Geri Alınır

İnstagram‘da paylaştığınız fotoğrafları belirli bir süreliğine gizleyebilmenizi sağlayan arşivleme özelliği doğru kullanıldığı zaman kullanıcıların işini epey kolaylaştırıyor. Ancak bu özelliği ilk kez kullanan kullanıcılar “fotoğrafım nereye gitti” diye düşünebiliyorlar. İnstagram’da arşivlenen fotoğrafların geri getirilmesi en az onları arşivlemek kadar basit bir işlemdir.

Arşivlenen Fotoğraflar Nereye Gidiyor

Bu fotoğraflar siz geri getirene kadar gizleniyor ve bu süre boyunca profilinizde yer almıyorlar. İsterseniz arşivlenmiş gönderiler bölümünden fotoğrafınızı görebiliyor ve geri getirebiliyorsunuz.

İnstagram Arşivleme Nasıl Geri Alınır

Arşivlenmiş İçerikleri Geri Getirme

Üstte işaret edilen butona tıklayarak arşivlenmiş fotoğraf ve videolarınıza sıralı şekilde ulaşabilirsiniz. Tıpkı arşivlemeyi yaptığınız gibi sağ üstteki üç noktaya basarak fotoğraflarınızı geri getirme seçeneğine ulaşabilir ve arşivlenmiş gönderilerinizi geri getirebilirsiniz.

İnstagram Fotoğraf Gizleme

Arşivleme özelliğini kullanarak fotoğraflarınızı geçici süreliğine gizleyebilirsiniz. Gizleme özelliği bir süreliğine kimsenin görmesini istemediğiniz fotoğrafları kolayca ortadan kaldırmayı sağlar. Ardından tekrar fotoğraflarınızı geri getirerek hiçbir şey olmamış gibi yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın