İnstagram Hesapları Nasıl Çalınıyor?

Sitemize en çok gelen yazı talebi İnstagram hesap çalma konusu oluyor. Biz de bu konuda bir yazı yayınlayarak konuya ufaktan değinmek istedik. Bu yazımızda hesap çalmanın nasıl yapıldığından bahsedeceğiz ancak bu yöntemi nasıl kullanabileceğinizi anlatmayacağız. Lütfen mail atarak bu konuda ısrar etmeyiniz.

İnstagram Hesapları Nasıl Çalınıyor

İnstagram Hesapları Nasıl Çalınıyor

Öncelikle İnstagram çalmanın karşı tarafla hiçbir iletişime geçmeden yapılabilmesi mümkün değildir. Karşıdaki kişiye İnstagram’ın kopyası olan bir sitenin bağlantısını göndermeniz gerekir. O da bu siteye bilgilerini girdiği an bilgileri karşı tarafın yani sizin elinize geçmektedir. Ancak o kişi bunun farkına bile varmamaktadır.

instagram hesapları çalma yöntemi

Bu site her ne kadar kusursuz bir şekilde İnstagram’a benzetilmiş olsa da giriş bilgileri aslında sadece girilen bilgileri kaydetme özelliğine sahip bir yapıda hazırlanmıştır. Yani bilgilerinizi girdiğiniz an ya size şifreniz hatalı diyecektir ya da sizi İnstagram uygulamasına yönlendirip olayı anlamamanızı sağlayacaktır. Ancak siteyi hazırlayan kişi yönetim panelinde oraya girmiş olduğunuz bilgilere ulaşabilecektir.

İnstagram Hesabı Nasıl Güven Altına Alınır

instagram hesabını güven altına alma

Bu tarz bir oyuna kurban gitmek istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken birinci kural giriş yaptığınız sayfanın her zaman instagram.com olduğuna dikkat etmek. Bazı linkler kendini direkt belli etse de bazen insanın gözünden kaçacak kadar benzer yapıda siteler oluşturmak mümkün.

Hesabı Hackerlardan Koruma

Hesabınızın şifresi ele geçirilse bile kimsenin girememesini sağlamanın da bir yolu var. Eğer bu duruma dikkat edemem, hesabımı çaldırırım diye tedirgin oluyorsanız bu özelliği kullanmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Ayarlarda bulunan “İki faktörlü Doğrulama” sayesinde hesabınızın şifresini girdikten sonra telefonunuza gelen SMS kodunu girmediğiniz sürece hesabınıza giriş yapılamaz. Yani bir banka hesabı kadar güvenli olur.

instagram şifreyi hackerlardan koruma

Başkasının İnstagram Hesabını Ele Geçirme

Teknoloji Elçileri‘nin kuruluş amacı kullanıcılara sadece yararlı bilgiler sunmaktır. Hırsızlara yol göstermek değil. Bu yazının hazırlanma amacı hırsızlık yöntemlerinin bilinmesini sağlayıp insanların mağdur olmasını önlemektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Çalınmış Bir Hesabı Kurtarma

Bu konuda İnstagram’la iletişime geçmeniz daha kısa sürede çözüm almanızı sağlayabilir. Alternatif olarak şifre kurtarma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Bilgileriniz değiştirilmediyse işe yarayacaktır.

Bir Cevap Yazın