Youtube’a Hikayeler Özelliği Geliyor

Snapchat üzerinde bulunan hikayeler özelliğini bildiğiniz üzere İnstagram başta olmak üzere Facebook ve Whatsapp dahil tüm sosyal ağlar kopyalamışlardı. Son gelen haberlere göre Youtube‘da bu özelliği kopyalayarak sistemine entegre etmeye hazırlanıyor.

youtube hikaye özelliği geliyor

Youtube daha önce topluluk sekmesini getirerek Facebook ile yarışa girmesinin ardından yeni bir güncelleme ile Snapchat ve aynı özelliğe sahip olan tüm ağlara karşı bir hamle yapmayı planlıyor. Bu özellik ile video üreticileri kısa videolar yayınlayabilecek ve bu videolar kanallarının ana sayfalarında değil de başka bir sekmede görüntülenecek.Eklenen hikayeler tıpkı videolar gibi önerilen videolar sekmesinde karşımıza çıkabilecek. Aynı zamanda diğerlerinden farklı olarak Youtube’un hikayeleri 24 saat sonra silinmeyecek.

youtube hikayeleri

Bu videoları yayıncılar, etiket ve çıkartmalar gibi ek özelliklerle süsleyebilecek. Hikayeler diğer ağlarda kullanıcıların hoşuna gitmese de Youtube’un video odaklı olmasını göz önünde bulundurduğumuz zaman kullanıcıların takip ettikleri kanallarla daha sık etkileşim kurabileceği düşünüldüğünde bu sefer beğenilme ihtimali yüksek olan bir özellik gibi görünüyor.

Nasıl Hikaye Paylaşılır

Henüz test aşamasında olmasından dolayı bu özelliği sadece belli kanallar kullanılabiliyor. Kanalların bu özelliği kendi isteklerine bağlı olarak kullanabilme imkanları bulunmuyor. Bu kanallar Youtube tarafından rastgele seçiliyor.

Topluluk Sekmesi Nedir?

youtube topluluk sekmesi

Bazı Youtube kanallarının fotoğraf ve durum paylaşabilmelerini sağlayan bir başka yeni Youtube özelliğidir. Daha önce kanallar üzerinde bulunan “tartışma” sekmesi bu sekme ile değişmektedir. Mobil cihazlarda “tartışma” sekmesi görülemediği için kullanışsız bir hal alıyordu. Youtube bu güncelleme ile daha aktif kullanılmasını sağlamayı amaçladı. Bu özellikte tıpkı hikaye paylaşımı gibi rastgele kanallara verilmektedir.

Bir Cevap Yazın