Instagram’da Ne Kadar Zaman Geçirdiğinizi Görme

Dünyanın en çok kullanılan uygulaması bazılarımız için de telefondaki uygulamalar arasından en çok kullandığımız uygulamalardan biri. Bu durumda ister istemez Instagram bağımlılığı gibi konuların gündeme gelmesine neden olabilir. Bir gün içerisinde kaç saatinizi Instagram’da geçirdiğinizi görebilseydiniz belki siz de bağımlı olup olmadığınızı sorgulardınız. Instagram kullanıcıları için çok faydalı bir istatistiği kaydederek bu soruna çözüm sunuyor. Uygulama üzerindeki küçük bir ayara ulaşarak Instagram’da günlük kaç saat geçirdiğinizi görebilirsiniz.

Instagram Günlük Kullanım Süresi Görme

Instagram Günlük Kullanım Süresi Görme

Instagram’da günlük ne kadar zaman geçirdiğinizi görmek için telefonunuzdaki Instagram uygulamasını kullanıyor olmanız gerekmekte. Bilgisayar, tarayıcı ya da alternatif uygulamalar üzerinden yaptığınız kullanım süreleri uygulama tarafından sayılmamaktadır. Şartlara uyum sağlıyorsanız profilinize geldikten sonra sağ tarafta bulunan ayarlar penceresini açarak “hareketlerin” kısmına ulaşabilirsiniz. Buraya tıklamanızın ardından istediğiniz sayfa karşınıza gelecektir.

Instagram'da çok vakit harcıyorum

Ardından kullanım süresi sayfası bu şekilde karşınıza gelecektir. Günlük kullanım süresi sayfası bir haftadan önceki kullanımlarınızı göstermemekte olup giriş yaptığınız her hesap için farklı bir sayaç tutmaktadır.

Instagram ayarlar gözükmüyor

Günlük Kaç Saat Geçirmek Bağımlılık Sayılabilir

Her ne kadar kişiden kişiye, yaptığınız işe göre değişkenlik gösteren bir durum olsa da uzmanlar tarafından tavsiye edilen süre günlük ortalamanın bir saati aşmamasıdır. Ancak günlük hayatınızı  etkilemediği sürece uygulamayı fazla kullanmanızın pek bir sakıncası bulunmamaktadır.

Instagram’da Çok Vakit Harcıyorum Ne Yapabilirim

Instagram'da Çok Vakit Harcıyorum Ne Yapabilirim

Bu durumda yapmanız gereken şey bağımlı hale gelip gelmediğinizi sorgulamaktır. Bunun en iyi yolu da bir gün boyunca hiç Instagram’a girmeseydiniz hayatınız ne kadar değişirdi sorusunu cevaplamaktır. Denediğiniz halde bu isteğinize karşı koyamıyorsanız bağımlı hale gelmişsinizdir diyebiliriz. Instagram bağımlılığı ve kurtulma yolları hakkında yazdığımız yazıyı inceleyerek sorunun çözümü için çalışmalara başlayabilirsiniz.

Instagram Bağımlılığının Önüne Nasıl Geçilir

Bir Cevap Yazın