Artık iOS’ta da Xbox Oyunlarını Oynamak Mümkün

Oyuncuların uzaktan oyun oynamasını sağlayan Remote Play özelliği iOS kullanıcıları için de yayınlandı. Bu hafta içerisinde Xbox Android uygulamasıyla kullanıcılara sunulan uygulama başka özellikleriyle de kullanıcılar için elverişli duruyor. Remote Play özelliği, bir Xbox One sahibinin, konsolunda yüklü olan oyunları mobil cihazına aktarılmasını ve mobil cihaz üzerinden oynanmasını sağlıyordu. İlk olarak Xbox’ın Android uygulamasına gelen bu özellik, şimdi de iOS uygulaması için yayınlandı.

Xbox Remote Play Özelliği Artık App Store’da Bulunuyor

Xbox Remote Play Özelliği Artık App Store'da Bulunuyor

 Uzaktaki veri sunucuları vasıtasıyla oyun oynatan xCloud‘dan biraz daha farklı duruyor. Oyuncuların, Remote Play özelliğinden faydalanabilmeleri için bir Xbox One konsola sahip olmaları ve Xbox ile akıllı telefonlarını Wi-Fi ya da bir veri bağlantısı ile bağlamaları gerekiyor. Xbox’da bulunan yeni özellikler arasında, Xbox One konsolunu uzaktan çalıştırma, oyun kliplerini ya da ekran görüntülerini indirme veya paylaşmaoyunları uzaktan indirme ya da kaldırma yer alıyor.

Kötü Haber: xCloud iOS İşletim Sisteminde Desteklenmiyor

Kötü Haber: xCloud iOS İşletim Sisteminde Desteklenmiyor

iOS uygulamasına gelen bu yeni güncelleme, bu özellikleri kasım ayında çıkış yaptıklarında Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarına da taşıyacak. Ancak burada iOS kullanıcılarına kötü bir haberimiz var. Microsoft’un Game Pass uygulamasıyla kullanıcılarına sunduğu bulut oyun platformu xCloud, iOS işletim sisteminde desteklenmiyor. Bu durumun olmasındaki neden Apple tarafından getirilen kısıtlamalardan kaynaklanmaktadır.

BONUS: Oyun Konsolları Hakkında Kısa Bilgi

BONUS: Oyun Konsolları Hakkında Kısa Bilgi

Eğer konsol almak istiyorsanız, tam size yönelik bir öneri yazımız bulunmaktadır. Konsolun özellikleri dahil bütün içerikleri kapsayan bu yazıya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın