Twitter Profilime Bakanlar Nasıl Görünür 2020

Dünyanın en çok kullanılan mikroblog ağı olan Twitter üzerinde kullanıcılar tarafından en merak edilen konulardan biri profilime bakanları görebilir miyim sorusudur. İnternet üzerinde pek çok uygulama Twitter profilinizi ziyaret edenleri görüntüleyebileceklerini iddia etmektedirler. Bu yazımızda bu iddiaların bir dayanağının olup olmadığından bahsedeceğiz.

twitter profilime bakanlar uygulamasız

Twitter Profilime Kim Baktı

Öncelikle şunu bilmenizde fayda var. Twitter üzerinde kullanıcıların ziyaret ettikleri profillerin kaydı tutulmaz. Yani kullanıcıların geçmişlerini inceleyip bir profili ziyaret edip etmediklerini anlamak mümkün değildir. Ancak bu uygulamalar sizin hesabınıza erişim izni ister ve bu sayede profilinize bakanları görebileceklerini söylerler. Maalesef ki bu da mümkün değil hatta hesabınıza zararı olabilecek bir uygulama.

Bu Uygulamalar Ne Gibi Bir Zarar Verebilir

Hesabınız üzerinde tam yetkiye sahip olan bu uygulamalar sizin yerinize takip yapabilir ve tweet atabilir. Bunun da pek hoşunuza gideceğini düşünmüyoruz. Bu yüzden bu uygulamaları kullanmamanızda yarar var.

Gösterilen Kullanıcılar Sahte Mi?

twitter profilimi ziyaret edenleri görmek mümkün mü 2018

Bunun yanı sıra uygulamalara giriş yaptığınızda profilinizi görüntülediği söylenen kullanıcıların listesi karşınıza gelecektir. Maalesef ki bu kullanıcılar tweetlerinizi beğenen ve sizi takip eden kullanıcılar arasından oluşturulmuş bir karma listedir. İsterseniz bir arkadaşınızdan profilinizi ziyaret etmesini isteyin; uygulama size o arkadaşınızı listede göstermeyecektir.

Twitter Profilime Bakanlar Uygulamasını İptal Etme

Böyle bir uygulamaya izin verdiyseniz ve etkilerinden kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken ayarlarda bulunan uygulamalarım bölümüne gelerek bu uygulamanın iznini kaldırmaktır.

twitter profilime bakanları görme ekşi

Bu işlem mobil Twitter uygulamasından yapılamamakta olup tüm riskleri ortadan kaldırmaktadır.

Bir Cevap Yazın