Türkiye’de Kaç Kişi İnstagram Kullanıyor 2020

Son zamanlarda ülkemizde ve hatta dünya genelinde en popüler sosyal ağlardan biri olan İnstagram‘a ait kullanıcı istatistikleri açıklandı. Bu istatistiklere göre Türkiye %41 nüfus/kullanıcı oranıyla İnstagram‘ı en çok kullanan ikinci ülke olarak sıralamaya girdi.

türkiye'de kaç kişi instagram kullanıyor

Peki Türkiye’de Kaç Kişi İnstagram Kullanıyor

Türkiye’nin %41’i İnstagram hesabına sahip. Yani bu ülkemizde 33 milyon İnstagram kullanıcısı olduğu anlamına geliyor. Ayrıca bu istatistiklere açılan işletme hesapları ve sahte hesaplar da dahildir. Henüz bu hesapları ayırt edebilecek bir teknoloji bulunmamakta.

İnstagram‘da işletme hesapları sistem tarafından ayırt edilebilse de normal kullanıcılar da hesaplarını kimi zaman işletme hesabına çevirebilmekte. Bu da gerçek kullanıcıların ve marka hesaplarının sistem tarafından ayırt edilebilmesini imkansız hale getiriyor.
Kaynak: We Are Social

İnstagram mı Daha Çok Kullanılıyor Facebook mu?

Her ne kadar gün içerisinde en çok İnstagram‘ın adını duyuyor olsak da aktif kullanılan İnstagram hesabı sayısı 33 milyonken Facebook’ta bu sayı çok daha fazladır. Ayrıca Türkiye’de kaç kişi Facebook kullanıyor yazımızda ilginizi çekebilir.
Not: Aktif kullanıcı sayısı demek son bir ay içerisinde hesabına giriş yapan kullanıcı sayısıdır.

instagram mı daha çok kullanılıyor facebook mu

Dünya Genelinde Kaç Kişi İnstagram Kullanıyor

Şuan dünya nüfusu Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu verilerine göre 7 milyar 593 milyon olup bu nüfusun %53’ü sosyal medya hesabına sahiptir. Bu oran 4 milyar 200 bin kişiye denk gelmektedir (Türkiye’de sosyal medya kullanım oranı %63’tür). Dünya genelinde İnstagram kullanıcılarının sayısı Haziran 2017 verilerine göre 700 milyondur.

dünya genelinde kaç kişi instagram kullanıyor

İnstagram’ı Facebook Ne Kadara Satın Aldı

2012 yılında İnstagram, Facebook’a 1 milyar dolara satıldı. 2012’den beri şirket milyonlarca kullanıcı ve değer kazandı.

2 thoughts on “Türkiye’de Kaç Kişi İnstagram Kullanıyor 2020

Bir Cevap Yazın