Türkiye’de Kaç Kişi Facebook Kullanıyor 2020

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya ağı olan Facebook’un Türkiye’de kaç kullanıcısı olduğu pek çok kullanıcı tarafından merak edilmekte. Bu merak insanların aklına Türkiye’de kaç kişi Facebook kullanıyor sorusunu getiriyor.

türkiyede kaç kişinin facebooku var 2018

Türkiye’de Kaç Kişi Facebook Kullanıyor

Her ne kadar son zamanlarda Facebook adına düşüşte olduğu ve erişim oranlarının azaldığı gibi yazılarla karşılaşsak da aslında Facebook hala yükselişini sürdürmeye devam ediyor ve şimdiye kadar hiç olmadığı kadar yüksek bir aktif kullanıcı sayısına ulaşmış durumda.

türkiyede facebookun kaç kullanıcısı var

Türkiye Facebook’un en çok kullanıldığı 9. ülke konumunda olup Türkiye’de 44 milyon Facebook kullanıcısı bulunmaktadır. Bu istatistiğe katılan kullanıcılar sadece aktif kullanıcılardır. Aktif Facebook kullanıcısı, son bir ay içinde hesabına giriş yapan kullanıcılar demektir.

Bu konuya bir yorum yapmak gerekirse, Türkiye’nin neredeyse yarısı gerçekten inanılmaz bir sayı. Nasıl bu kadar yüksek kullanıcı sayısına ulaştığını düşündüğümüzde ise pek çok kullanıcının pek çok internet sitesinde bulunan hesabının Facebook üyeliğiyle oluşturulmuş olması, insanların birbirleriyle iletişim kurmak için Facebook’u tercih etmesi gibi sebepler ilk sıralarda yer almaktadır.

 

One thought on “Türkiye’de Kaç Kişi Facebook Kullanıyor 2020

Bir Cevap Yazın