Instagram’daki Bir Hatadan Dolayı Silinen Mesajlar Geri Geliyor

 Instagram, daha önce kullanıcılar tarafından silinen tüm mesajları, nedeni bilinmeyen bir şekilde yeniden göstermeye başladı. Karşı tarafın hesabı silinmiş olsa bile konuşmalardaki bütün dosyalar, resimler ve mesajlar açığa çıkıyor. Bugün bazı kullanıcılar, Instagram gelen kutularındaki eski ve silinen mesajları gördükleri bilgisini paylaştılar. Ayrıca  2016 yılına dek geçmişe dönük bütün mesajlaşmaların göründüğü de söylenenler arasında yer aldı.

Engellediğiniz Kişi İle Mesajlar Görülüyor

Engellediğiniz Kişi İle Mesajlar Görülüyor

Instagramdan, zamanında sizin engellediğiniz kişiyle olan veya sizi engelleyen kişiyle olan sohbetlerinizi tekrardan görebiliyorsunuz. Engellediğiniz kişiyle olan mesajların yayınlanmasıyla beraber kullanıcılar büyük şaşkınlığa uğradı. Bu olay resmen kullanıcıları geçmişe götürdü.

Hikayelere Erişim Mümkün

Hikayelere Erişim Mümkün

Instagram’da kullanıcıların bile gönderdiğini hatırlayamadığı sohbetteki gönderilere ulaşmaları mümkün bulunuyor. Kullanıcılar eskiden silmiş oldukları veya hatırlayamadıkları hikayelere erişince, Instagram’a güncelleme geldiğini zannettiler. Bütün gizli olması gereken, kişinin mahremiyetine özgü hikayeler silinen mesajların gelmesiyle beraber açık bulunmaktadır.

Önceden de Geri Gelmişti

Önceden de Geri Gelmişti

2018 Nisan, 2019 Ekim ve Aralık aylarında da Instagram’ın silinen mesajları yeniden kullanıcılara gösterdiği o zamanlarda söz konusu olmuştu. Sorunun kaynağına ilişkin bugüne kadar hiçbir açıklama yapılmadı. Bu sorunu daha önce yaşayan bazı kullanıcılar, uygulamayı silip tekrar yükledikten sonra eski mesajları kısa süreliğine görmediklerini, bazıları ise silip tekrar yükledikten sonra hiçbir değişikliğin olmadığını ve mesajların gelmeye devam ettiklerini belirtiyorlar. Bizzat Instagram’ın kendisinden kaynaklı bir sorun olduğu için, Instagram bir çözüm bulana kadar bu sorun her sene olma riski taşıyor. Eğer silinen mesajları siz de görüyorsanız, ilerleyen dönemlerde bu riskin tekrar ortaya çıkma durumu olduğunu unutmayın.

Bir Cevap Yazın