Among Us Bilgisayarda Nasıl Ücretsiz Oynanır?

Among Us, bir grup astronotun aralarındaki haini bulmaya çalıştığı bir oyun. Katil kim ve vampir köylü gibi oyunların mobil uygulama halidir. 10 kişi uzay gemisi gibi bir yerde çeşitli görevleri tamamlamaya çalışırken aralarındaki hainler bu kişileri sabote etmeye çalışıyor. Google Play Store üzerinde ücretsiz, ancak PC sürümü Steam’de ücretli olarak gözüken bir oyundur. Aslında bu oyunu belirli adımlarla bilgisayarınızda ücretsiz şekilde oynayabilirsiniz.

1) Bluestacks Android Emülatörünü İndirin ve Kurun

 Kurulumu Yaptıktan Sonra Google Play Store Hesabınızı Açın

Android Emülatör, Kendi telefonunuzda ya da tabletinizde yapmaya korktuğunuz işlemleri bu sanal cihazda yapabilmenizi sağlar.  Among Us’ı PC’de ücretsiz oynamamıza yarayacak olan Android emülatörü Bluestacks’i bilgisayarınıza indirin ve kurun. Kurulumu yaptıktan sonra, uygulamayı yüklemek istediğiniz yeri seçin.

2) Kurulumu Yaptıktan Sonra Google Play Store Hesabınızı Açın

Kurulumu Yaptıktan Sonra Google Play Store Hesabınızı Açın

Bluestacks Android emülatörünün bilgisayarınıza kurulumu tamamlandıktan sonra programı başlatın ve sonrasında karşınıza gelen ekrana Google Play Store hesabınızı girin.

3) Home Sekmesinden Google Play Store’a Girin ve Among Us’ı Aratın

 Home Sekmesinden Google Play Store’a Girin ve Among Us'ı Aratın

Bluestacks’in Home sayfası, yani ana sayfasındayken ekranın sol üst köşesinde bulunan Google Play Store’a girin ve arama yerine Among Us’ı yazmanız yeterli olacaktır.

4) Among Us Uygulamasına Tıklayıp Yükleyin

Among Us Uygulamasına Tıklayıp Yükleyin

Karşınıza çıkan Among Us uygulamasının altındaki Yükle kısmına tıklayın ve oyunun inmesini bekleyin.

5) İndirme Bitince Among Us’ı PC’den Ücretsiz Şekilde Oynayabilirsiniz

İndirme Bitince Among Us’ı PC’den Ücretsiz Şekilde Oynayabilirsiniz

Among Us’ın Google Play’den inmesi bittikten sonra, oyun hem Bluestacks üzerindeki ana sayfanıza hem de kendi masaüstünüze kısayol olarak geliyor. İstediğiniz yerden oyunu açarak PC’de ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Among Us Bluestacks Kontrolleri Nedir?

Among Us Bluestacks Kontrolleri Nedir

Among Us’ın Steam versiyonunu oynadıysanız, kontrollerin sadece WASD tuşları ve mouse ile sınırlı olduğunu biliyorsunuzdur. Ancak bir Android emülatöründe, Among Us oynamak kolaylaştırıcı farklı kontroller getiriyor. Tuşlar tekrardan WASD olurken, bir görevi yapmak için yanına gelip Boşluk tuşuna basıyor, haritayı açmak için TAB tuşuna basıyor, Impostor olduysanız birini öldürmek için Q tuşuna basabiliyor ve havalandırmaya girmek için yine Boşluk tuşunu kullanabiliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın