İnstagram mı Facebook mu Daha Çok Kullanılıyor

Son zamanlarda pek çok kullanıcı arasında tartışmalara sebep olan İnstagram mı Facebook mu daha çok kullanılıyor konusunda var olan verileri derleyerek bir kıyaslama yaptık. Yazımızıdaki veriler aktif kullanıcı sayısı baz alınarak oluşturulmuştur.

Türkiyede kaç kişi instagram kullanıyor 2018

İnstagram mı Facebook mu?

Öncelikle kullanıcı sayılarına baktığımızda Facebook‘un 51 milyon İnstagram‘ın ise 33 milyon aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Yani bu durumda Facebook ezici bir çoğunlukla daha çok kullanıldığını göstermiş olmaktadır. Bunun yanı sıra konuyla ilgili internette sokaktaki insanlara İnstagramFacebook mu diye sorular sorulan eğlenceli bir video bulunmakta.

İnstagram’ı Hangi Yaş Grubu Kullanıyor

Her ne kadar Facebook daha çok kullanılıyor olsa da 18-24 yaş aralığındaki kullanıcılar arasında İnstagram gün geçtikçe daha popüler hale gelmekte ve Facebook‘u geçmektedir. Facebook hala tüm yaş gruplarını baz aldığımızda en çok kullanılan sosyal medya platformu olma ünvanını korumaktadır.

Türkiye’nin Kaçta Kaçı İnstagram Kullanıyor

Türkiye’deki nüfusun kullanıcı sayısına oranı %41‘dir. Yani her 100 kişiden 41’inin İnstagram hesabı bulunmaktadır. Konu hakkında daha detaylı bilgi için Türkiye’de Kaç Kişi İnstagram Kullanıyor isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

One thought on “İnstagram mı Facebook mu Daha Çok Kullanılıyor

Bir Cevap Yazın