İnstagram Beğeni Kazanma Yolları

İnstagram üzerinde belki de en önemli olaylardan biri beğeni kazanmaktır. Paylaşmış olduğunuz bir fotoğrafın çok fazla beğeni alması kendinizi iyi hissetmenizi ve sizi takip eden kişilerin gözünde iyi bir izlenim bırakmanızı sağlar. Peki İnstagram’da hilesiz bir şekilde beğeni arttırmak için neler yapılabilir, yolları nelerdir?

1- Fotoğraflarınız Göze Hitap Etmeli

instagram beğeni kazanma yolları

İnstagram bir fotoğraf paylaşma uygulaması ve paylaştığınız fotoğrafların gerçekten ilgi çekici bir görünüme sahip olması gerekmekte. Kendi fotoğrafınız veya gittiğiniz bir yerin fotoğrafını paylaşsanız bile en güzel kareyi yakalamaya özen gösterin.

2- Saati İyi Seçmelisiniz

instagram takipçi arttırma yöntemleri

Takipçi sayınız ne kadar olursa olsun eldeki kitleyi en iyi kullanacağınız zamanı doğru bilmezseniz paylaşımlarınız takipçilerinize ulaşmayacaktır. Bu da genel olarak paylaşımlarınızı gün içinde (saat 16.00 – 22.00 gibi) yapmanız gerektiği anlamına gelmektedir.

3- Etiketlerle Yeni Kitlelere Ulaşın

instagram daha fazla takipçi kazanma yolları

Fotoğraflarınızın altına ilgili konularda etiketler eklemeniz yeni kullanıcıların sizi tanımasına olanak sağlamaktadır. Ancak etiket konusunu abartmanız hem göze çirkin gelir hem de etiket engeli yemenize sebep olabilir.

4- Keşfete Çıkmaya Çalışın

Keşfet sekmesinde görünmek yeni kullanıcılarla tanışmanın en kesin yoludur. Bunun için İnstagram’da Keşfete Nasıl Çıkılır? isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

5- Takipçilerinizle Etkileşimde Olun

Sürekli gönderilerinize yorum yapan kullanıcılara yanıt vermeyi ve yorumlarını beğenmeyi deneyerek onları ciddiye aldığınızı belli edin. Bu onların yeni gönderilerinizi beğenmeye devam etmeleri için motivasyon kaynağı olacaktır.

6- Kendinizi İfade Edin

Sadece bir fotoğraf paylaşıp bırakmaktansa fotoğrafın açıklama kısmına küçük bir hikaye yazabilirsiniz. Bu paylaşımınızı daha samimi hale getirecektir.

7- Hikaye Bölümünü Kullanın

instagramda beğeni arttırma hilesiz

Fotoğraf atmaya değmeyecek küçük paylaşımlarınızı hikaye olarak atabilirsiniz. Bunun yanı sıra fotoğraf atmasanız bile story paylaşarak kendinizi hatırlatın.

8- Kendinizi Unutturmayın

Fotoğraflarınız arasında aylar olmasın. Hiç olmazsa ayda bir kere paylaşım yapmayı ihmal etmeyin. Ayrıca bir sonraki yazımız olan İnstagram takipçi arttırma yolları yazımızdan da haberdar olmak için bizi takip edebilirsiniz.

İnstagram Beğeni Kazanma Yolları” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın