İnstagram’da Paylaştığım Gönderiler Etikette Çıkmıyor

İnstagram‘da yeni kullanıcılar tarafından keşfedilmenin en iyi yolu gönderilerinizde etiketler kullanmaktır. Bu etiketlere bakan kullanıcılar sizin ve yine aynı şekilde paylaşım yapan diğer kullanıcıların gönderilerini görebilir. Bu da takipçiniz olmayan onlarca insana erişim imkanı sağlar. Ancak bazı durumlarda paylaştığınız gönderilerin etikette çıktığını görmezsiniz, bunun birkaç sebebi olabilir. Yaşanan İnstagram hashtag sorunu çözümüne bir de ayrıntılı bakalım.

Hashtag Problemi Nasıl Çözülür?

Hashtag Problemi Nasıl Çözülür?

Öncelikle paylaşımlarınızın etiketlerde görünmemesine neden olabilecek ihtimallere bakalım;

Bir Paylaşımda Onlarca Etiket Bulundurmak

Bir gönderinin görünebileceği etiket sayısı bellidir. Eğer fazla hashtag eklerseniz gönderileriniz bazen bazı etiketlerde bazen tamamında gönderileriniz görünmez.

Aynı Konuda Çok Sık Paylaşım Yapmak

Biraz garip gelse de aynı gün aynı etikete 30-40 gönderi yollarsanız İnstagram sizin art niyetli bir bot olduğunuzu düşünebilir. Etikete bakan insanların robot paylaşımları değil de gerçek insan paylaşımları görmesini sağlamak için bu şekilde agresif paylaşım yapan kullanıcıların hesaplarını filtreleyebilir.

Hesabınızı Gizli Tutmak

Eğer hesabınız gizliyse paylaşım yaptığınız etiket üzerindeki gönderilerinizi sadece takipçileriniz görecektir. Bu da bir anlam ifade etmediği için İnstagram’da etiket kullanırken hesabınızı herkes açık yapmalısınız. Aksi taktirde hashtag sorunu ile karşılaşmanız çok normal.

İnstagram Daha Fazla Beğeni Kazanma Yolları

İnstagram Daha Fazla Beğeni Kazanma Yolları

Paylaşımlarınız daha fazla beğeni alması için dikkat edebileceğiniz bazı şeyler de bulunmaktadır. Eğer doğru stratejiyi izlerseniz gönderileriniz etiketlerde çıkmasa bile keşfette çıkabilir. Keşfe bölümünden hesabınızın keşfedilmesi ve yeni kişilere ulaşması daha kolaydır. Bunu için alttaki yazımıza bakabilirsiniz.

İnstagram Beğeni Kazanma Yolları

Bir Cevap Yazın